Miloševića je na javnem glasovanju podprla velika večina delegatov šestega kongresa stranke. Milošević se s pripravo kongresa ni strinjal. V pismu, ki ga je glavnemu odboru stranke poslal prejšnji teden, je zahteval naj izključijo organizatorje, v Beogradu pa so zahtevo zavrnili. Na samem kongresu pa so delegati izžvižgali visokega funkcionarja SDS Bogoljuba Bjelico, ki je prebral Miloševićevo pismo. Večina socialistov je namreč prepričanih, da je pismo rezultat vpliva Miloševićeve soproge Mire Marković, ki je večkrat poskušala prevzeti nadzor nad stranko.
Nadaljevanje sojenja v Haagu
Na haaškem Mednarodnem sodišču za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije naj bi se v ponedeljek po enotedenski prekinitvi nadaljevalo sojenje Slobodanu Miloševiću, tekom dneva pa naj bi v Haag po pričakovanjih prispel tudi dosedanji predsednik Srbije Milan Milutinović. Proces proti Miloševiću bo potekal samo v ponedeljek in torek, v sredo bo prost dan, nato pa naj bi imel obtoženec po odločitvi sodišča štiri dni odmora, da bi se mu po nasvetu zdravnikov zaradi načetega zdravja zmanjšala delovna obremenitev.
Finančna pomoč vezana na sodelovanje s haaškim sodiščem
ZDA naj bi za letos obljubljeno finančno pomoč ZRJ postavile pod vprašaj in jo vezale na sodelovanje Beograda s haaškim Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije. Glede na sobotno sporočilo ameriškega State Departmenta, je prioriteta ameriške politike na Balkanu izročitev nekdanjih voditeljev bosanskih Srbov Radovana Karadžića in Ratka Mladića haaškemu sodišču, kar bo oblastem v Beogradu jasno povedal tudi ameriški poslanik, pristojen za vojne zločine, Pierre Richard Prosper, ki naj bi v ponedeljek najprej odpotoval v Sarajevo, nato pa v prihodnjih dneh še v Beograd.
Prosper naj bi Bosni in Hercegovini ter ZRJ tudi pojasnil, da za obe državi ni pravega mesta v mednarodni skupnosti, dokler bosta iskani osebi na svobodi. Oba sta na haaškem sodišču obtožena vojnih zločinov, genocida in zločinov proti človečnosti. Po navedbah glavne tožilke haaškega sodišča Carle Del Ponte se nekdanji vojaški poveljnik bosanskih Srbov Mladić še naprej skriva v Srbiji, čeprav to srbske oblasti vztrajno zanikajo. Nekdanji predsednik Republike srbske Karadžić pa naj bi se skrival v BiH na območju Republike srbske.