Tujina

Milutinović čez dva dni v Haag?

Beograd, 08. 01. 2003 00.00 1 min branja 0

Milan Milutinović

Namestnik jugoslovanskega pravosodnega ministra Nebojša Šarkić je potrdil, da se nekdanji srbski predsednik Milan Milutinović pogaja o pogojih svoje predaje haaškemu sodišču. Pogajanja naj bi se končala v dnevu ali dveh.

Milan Milutinović
Milan Milutinović
FOTO: Reuters

Podobno informacijo naj bi pri jugoslovanskem pravosodnem ministrstvu, kjer pričakujejo, da se bodo v prihodnjih dveh dneh dogovorili o vseh podrobnostih, dobila tudi jugoslovanska tiskovna agencija Tanjug.

Milutinović je sicer v soboto v pogovoru za srbsko televizijo dejal, da se ne počuti krivega za zločine proti človečnosti in za poveljniško odgovornost v času spopadov na območju nekdanje Jugoslavije, saj sta bili tedaj vojska in policija izven njegove pristojnosti. Dodal je še, bi lahko imela izročitev haaškemu sodišču zanj usodne posledice, saj ima vrsto zdravstvenih težav, med drugim tri bypasse na srcu. Petletni predsedniški mandat je Milutinoviću potekel 29. decembra, s čimer je izgubil tudi imuniteto, ki ga je varovala pred izročitvijo Haagu.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1419