Nigerija je po prihodu prvih nigerijskih pripadnikov zahodnoafriških mirovnih sil v Liberijo zatrdila, da bodo njene enote ostale v tej zahodnoafriški državi, vse dokler v njej ne bo zavladal mir in novoizvoljena vlada. Vojake za zahodnoafriške mirovne sile so že obljubile Gana, Mali, Benin, Senegal in Togo. Mednarodne sile naj bi v Liberiji ostale do 1. oktobra, ko jih bodo zamenjale mirovne sile ZN. Pred liberijsko obalo naj bi sicer kmalu priplule tri ameriške vojaške ladje z 2300 marinci, vendar zaenkrat še ni jasno, ali se bodo vojaki tudi izkrcali.
Nigerijski zunanji minister Oluremi Adeniji se je v Monrovii srečal z liberijskim predsednikom Charlesom Taylorjem in ga seznanil, da so se prve zahodnoafriške mirovne enote začele nameščati v Liberiji. Kot je povedal Adeniji po srečanju z liberijskim predsednikom, ki je potekalo v zasebni rezidenci slednjega v središču Monrovie, je predsednik Taylor "izrazil upanje, da bo to ustavilo bombardiranje nedolžnih civilistov".
Varnostni svet sprejel resolucijo o mirovnih silah
Varnostni svet ZN je prejšnji petek na predlog ZDA sprejel resolucijo o ustanovitvi mednarodnih mirovnih sil za Liberijo. Za resolucijo 1497 je glasovalo 12 držav članic VS ZN, Nemčija, Francija in Mehika pa so se glasovanja vzdržale. Te tri države sicer podpirajo napotitev mirovnih sil, vendar so se vzdržale zaradi klavzule, ki jo vsebuje resolucija, o imuniteti ameriških državljanov pred Mednarodnim kazenskim sodiščem (ICC).
Resolucija je osnova za napotitev zahodnoafriških sil v Liberijo kot tudi za sodelovanje ZDA v mirovni operaciji. Poleg tega resolucija predsednika Taylorja poziva, naj odide iz države. Predstavniki Zahodnoafriške gospodarske skupnosti (ECOWAS) so v soboto po pogovorih s Taylorjem sporočili, da se bo slednji z oblasti umaknil 11. avgusta, ko bo lahko prisegel tudi nov voditelj. Ob tem Taylor ni želel povedati, kdaj bo zapustil državo, kar je v preteklosti večkrat napovedal.