Tujina

Mirovnica je obupala

Washington, 29. 05. 2007 17.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Mati ubitega vojaka Cindy Sheehan, ki je taborila pred Bushevim rančem in zahtvala konec vojne v Iraku, je obupala.

Cindy Sheehan se bo posvetila zasebnemu življenju, protivojni aktivizem pa bo opustila
Cindy Sheehan se bo posvetila zasebnemu življenju, protivojni aktivizem pa bo opustila FOTO: Reuters

Ameriška protivojna aktivistka Cindy Sheehan je sporočila, da ne želi biti več "javni obraz" gibanja proti ameriški invaziji v Iraku, kar je postala po smrti svojega sina vojaka v tej državi aprila 2004. Kot je povedala Sheehanova, jo je ta bitka, ki je izpraznila njen bančni račun, ji uničila zakon in ogrozila odnos s preostalimi otroki, razočarala.

Bush ne bo nikoli odstavljen, kajti če bodo demokrati zakopali pregloboko, utegnejo odkriti kakega okostnjaka v lastnem grobu, in sistem se bo vrtel naprej za vedno. Vse, kar imam, sem vložila v to, da sem poskušala prinesti pravičnost in mir državi, ki ju noče. Cindy Sheehan

"S tem pismom odstopam kot 'obraz' ameriškega protivojnega gibanja," je v svojem spletnem dnevniku zapisala Sheehanova, ki je postala znana predvsem s protestnim taborjenjem pred teksaškim rančem ameriškega predsednika Georgea Busha. "Vzela bom, kar mi je še ostalo, in odšla domov. Odšla bom domov in bom mati svojim preživelim otrokom in bom poskušala znova pridobiti vsaj del tega, kar sem izgubila," je še zapisala ter dodala, da je za to odločitev potrebovala kar leto dni.

"Najbolj poguben zaključek, do katerega sem prišla to jutro, je, da je Casey dejansko umrl za nič ... Vsak dan, odkar je umrl, sem skušala dati nek pomen njegovi žrtvi. Toda Casey je umrl za državo, ki jo bolj skrbi, kdo bo naslednji Ameriški idol, kot pa koliko ljudi bo ubitih v naslednjih nekaj mesecih, medtem ko se demokrati in republikanci igrajo politiko s človeškimi življenji," je med drugim poudarila mirovnica.

Kot je zapisala, je izgubila tako upanje, da lahko protivojno gibanje prinese spremembo, kot tudi zaupanje v ameriške demokrate, ki so lani prevzeli nadzor v obeh domovih ameriškega kongresa.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

pkorosec
30. 05. 2007 23.33
Ko bo naslednjic kaksen slovenski jenky lover opeval amerisko demokracijo, naj se spomni tega primera, kjer mati vojaka, ki bi naj umrl za demokracijo, navkljuv vecinski javni podpori, pride do spoznanja, da je demokracija, kot se jo danes pojmuje en navaden flip flop. Njeno demokraticno orodje je edino tole, da lahko voli med demokrati in republikanci, med katerimi pa, kot je žalostna ugotovila, ni NOBENE razlike. Pac gre za 2 skorajda identicni burzujski stranki. Pri nas jih pa imamo v glavnem tam okrog 8.