Zaradi obilice padavin so bile pod vodo tudi številne ceste in lokali na severovzhodu Španije. Močno deževje in veter sta prizadela predvsem Costo Bravo otok Mallorca, kjer je bilo pravo jesensko vreme. Temperature so ponekod padle tudi pod 10 stopinj Celzija, ledene plohe so ceste spremenile v drsališča, v Pirenejih pa je nad 2000 metri nadmorske višine celo snežilo. Neurje je najbolj prizadelo kraja Llucmajor in Felantix, kjer so za nekaj ur ostali brez elektrike in telefona. Vremenske razmere na območju so se nekoliko umirile - neurje so zamenjale le posamezne plohe.
V severni in srednji Italiji je v soboto ponekod padlo tudi do 120 litrov dežja na kvadratni meter površine. V Piemontu in dolini Aoste so številne reke prestopile bregove, nad 2000 metri nadmorske višine pa je snežilo. O sneženju poročajo tudi iz Švice.
V italijanski prestolnici je voda zalila številne kleti, postaje podzemnih železnic in dve bolnišnici, promet na rimskem letališču Fiumicino pa je bil močno oviran. Zaradi podrtih dreves je bilo v srednji Italiji zaprtih več cest. V pokrajini Viterbo severno od Rima je ponoči divjalo močno neurje, ki je odkrivalo strehe, evakuirati pa so morali tudi dva kampa. O močnem deževju poročajo tudi iz Severne Italije, kjer pa slabo vreme tokrat ni povzročilo večje škode.
Priprave na nadeljnje poplave
V Avstriji se ob napovedanih močnih padavinah za nedeljo zvečer in ponedeljek že pripravljajo na poplave, saj so reke že zdaj marsikje dosegle kritično mejo. V Zgornji in Spodnji Avstriji si tako med 6000 in 6500 gasilcev, vojakov in prostovoljcev prizadeva utrditi bregove in z vrečami peska ter kopanjem kanalov zavarovati ogrožena naselja pred poplavami. Z Madžarske medtem danes poročajo, da se vodostaji rek znižujejo.
V angleški pokrajini Yorkshire je bilo ponekod na cestah tudi do meter vode. V kraju Scarborough so reševalci iz avtomobila, ki je obtičal na poplavljeni cesti, rešili dva odrasla in enega otroka. Britanska policija je zaradi poplav zaprla številne ceste, prebivalce pa opozorila, naj se zaradi katastrofalnih prometnih razmer ne podajajo na pot, razen v nujnih primerih.
Ponekod na Bavarskem izredne razmere
V nemški zvezni deželi Bavarska so zaradi hudih nalivov v nekaterih krajih razglasili izredne razmere, na Saškem pa so zaradi visoke gladine reke Labe na meji med Nemčijo in Češko ustavili rečni promet.
Na obali Črnega morja na jugu Rusije pa so reševalci nadaljevali iskanje žrtev neurja, ki je v četrtek prizadelo priljubljeno letovišče Široka Balka ob Črnem morju. Doslej so našli posmrtne ostanke 58 dopustnikov in prebivalcev črnomorske obale, več deset ljudi pa še pogrešajo. Poplavljeno je bilo okoli 12.000 hiš, 379 hiš je bilo popolnoma uničenih, 1823 pa poškodovanih.
Deževno vreme se bo po napovedih vremenoslovcev po Evropi nadaljevalo tudi danes, medtem ko naj bi se vremenske razmere po napovedih vremenoslovcev v ponedeljek postopno izboljšale.
Poplave in suša v Aziji
Zaradi močnega monsunskega deževja se v Nepalu, Bangladešu in vzhodni Indiji. Ostali predeli Indije pa se spopadajo z najhujšo sušo v zadnjih 15-ih letih. Na jugu Kitajske v provinci Hunan je močno deževje povzročilo hude poplave in sprožilo več plazov, v katerih je življenje izgubilo 70 ljudi. V letošnjem letu je v poplavah umrlo že okoli 900 Kitajcev.
Južna Koreja, kjer je v poplavah umrlo že 14 ljudi, je zaradi poplav mobilizirala enote narodne zaščite. V zadnjem tednu je tam padlo 40 odstotkov letne količine padavin, kar se bo glede na vremenske napovedi še nadaljevalo.