
V tem delu Avstrije je bilo ves dan na delu okoli 400 ljudi, ki so pomagali črpati vodo iz zalitih kleti in pred vodo reševati najnujnejše. Čistili pa so tudi ceste, saj so zemeljski nanosi nekatere kraje popolnoma odrezali od sveta.
Velike težave imajo tudi na zahodu avstrijske Koroške, kjer so se uresničile napovedi vremenoslovcev. Območje je zajelo močno deževje, prišlo je tudi do poplav, zato se je na teren odpravilo na desetine gasilcev.
V zgornji dolini Zilje je do poznega popoldneva padlo več kot sto litrov dežja na kvadratni meter, v Rožu pa se je zaradi močnega vetra in razmočene zemlje podrlo več dreves. Povsem ali delno zaprte so številne ceste.

Noč bodo prebedeli tudi ponekod na Hrvaškem
Strah pred novimi vremenskimi nevšečnostmi vlada tudi ponekod na Hrvaškem. Kot poroča Dnevnik.hr je tako pred meščani Virje otoka, Lovrećan otoka in Vratno otoka nemirna noč. Pripravljajo se na nov vodni val, ki naj bi na Hrvaško prišel iz Avstrije in Slovenije.
Kot še poročajo, prebivalci teh krajev svojo lastnino že prenašajo na varno, postavljajo nasipe, pripravili so si že tudi hrano, pijačo in obleko, če bi bilo treba hitro zapustiti domove. Kljub vsem varnostnim ukrepom pa na Hrvaškem predvidevajo, da bo tokratni vodni val iz Slovenije precej manjši od tistega iz začetka tedna, ki se izteka.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.