Tujina

Moški masters zadnjič v Nemčiji

Hannover, 25. 11. 1999 15.51 1 min branja 0

image (28)

Slovo Borisa Beckerja in Steffi Graf sta glavna razloga, da se bo moški masters oz. svetovno teniško prvenstvo v naslednjih letih selil po različnih krajih sveta. Prihodnje leto bo v tako Lizboni, leta 2001 pa v Braziliji.

Turnir, na katerem sodeluje osem najboljših igralcev z lestvice ATP, se je leta 1990 preselil v Frankfurt, nato pa v Hannover, vse po zaslugi uspehov nemških tenisačev, predvsem Beckerja in Grafove.

''Brez njiju bo turnir izgubil ves čar, vsaj tukaj v Nemčiji. Ko sta bila v igri, so se pokrovitelji kar tepli, kdo bo vložil denar in imel svoje ime ob igrišču, zdaj pa je vse drugače. Sicer nismo v minusu, toda zlati časi nemškega tenisa so minili. Zato smo se odločili, da turnir selimo po svetu in ga približamo gledalcem po vseh celinah,'' je dejal znani teniški manager Ion Tiriac, ki bedi nad turnirjem v Hannovru.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469