
Britanskega častnega konzula Johna Terryja so našli mrtvega pred njegovim domom na Jamajki, poroča britanska spletna stran BBC. Neznanci so Terryja tako močno pretepli, da je podlegel poškodbam. Njegovo truplo so odkrili v sredo popoldne. Da je bil Terry umorjen, pa so zdaj potrdili tudi na britanskem zunanjem ministrstvu.
65-letni John Terry je bil britanski častni konzul, bival pa je v obmorskem mestu Montego Bay, ki je zelo priljubljeno med turisti. Sam pa je pomagal britanskim turistom, ki so zašli v težave med počitnikovanjem na Jamajki.
Britanski zunanji minister David Miliband je sporočil, da ga je novica o smrti pretresla. Kot častni konzul je Terry na Jamajki deloval kar 13 let, v državi pa je živel od leta 1967.
Umor preiskuje jamajška policija. Britanske oblasti pa so sporočile, da so z njimi v tesnem stiku. Prvi podatki kažejo, da nepridipravi niso poskušali vlomiti v diplomatovo hišo. Okoli vratu naj bi imel privezano vrvico in košček papirja.
Terry je bil ločen in živel je sam. Nekateri svetovni mediji poročajo, da jamajška policija meni, da je Terry poznal svojega morilca. Preiskovali naj bi tudi, ali gre morda za homofobni napad, saj naj bi obstajali indici, da je imel umorjeni intimne veze z moškimi. Uradno ni še nihče potrdil teh informacij. Na papirju, ki je bil privezan okoli Terryjevega vratu, naj bi pisalo, "da se bo to zgodilo vsem homoseksualcem", poroča britanska spletna stran Timesonline.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.