S tem so pripadniki obeh narodov, slovenskega in avstrijskega, poudarili "zgodovinsko zraslost dvojezične dežele". Kot je na sklepni prireditvi v Šentprimožu v Podjuni dejal predstavnik odbora Vidna domovina Vladimir Smrtnik, sicer predsednik Enotne liste, edine slovenske politične stranke v Avstriji, so "deželi vrnili ime, čast, prihodnost in dušo".
Obenem je Smrtnik poudaril, da odbor z današnjim dnem še ni zaključil dela. Postavljanje dvojezičnih tabel je minilo brez večjih incidentov, vendar pa nekaterim zasebnikom grozi ovadba zaradi kršenja gradbenega reda in uredbe o skrbi za podobo kraja.
Kot je še dejal predstavnik odbora Vidna domovina, so si Slovenci na avstrijskem Koroškem doslej "vse, kar so dobili, morali izboriti sami". Hkrati se bodo "trudili, da bodo ohranili dvojezično identiteto dežele za prihodnje rodove".
Na sklepni prireditvi v Šentprimožu je spregovorila tudi predstavnica koroške socialdemokratske stranke (SPÖ) Sieglinde Trannacher, ki je glede uresničitve razsodbe avstrijskega ustavnega sodišča o dvojezični topografiji menila, da "se morajo načela pravne države uveljaviti tudi v praksi". Po njenem mnenju prebivalstvo na avstrijskem Koroškem nima težav s sožitjem, "ne smejo nas pa razdvajati politične sile, ki v resnici ne iščejo konsenza, temveč konflikt".