Tujina

Na Poljskem lani zemljišča kupilo 2200 tujcev

Varšava, 19. 05. 1999 08.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Čeprav zakoni na Poljskem omejujejo možnost nakupa zemljišč s strani tujcev, je bilo v tej državi lani izdanih 2200 posebnih dovoljenj za prodajo tovrstnega premoženja. Po podatkih notranjega ministrstva Poljske pri nakupih poljskih zemljišč prevladujejo Nemci, sledijo pa jim Švedi in avstrijski državljani.

Tujci so lani pridobili dovoljenje za nakup 4300 hektarjev zemlje, tuji državljani pa se največje zanimanje pokazali za zemljišča okoli poljske prestolnice Varšava.

Oviranje prostega nakupa zemljišč predstavlja za Poljsko eno največjih težav pri njenem približevanju Evropski uniji. Kot poudarjajo predstavniki poljskega ministrstva, gre restriktivna politika pri dodeljevanju zemlje tujcem predvsem na račun bojazni, da bodo tujci pokupili vsa njena zemljišča.

  • Dogodki splošno 1
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4