Predviden sklep izrednega zasedanja portugalske vlade, ki so jo sklicali zaradi izrednih razmer ob požarih, bo najverjetneje ta, da lahko Portugalska za pomoč zaprosi Evropsko unijo ter da bodo žrtve požarov prejele odškodnino. Na Portugalskem, kjer je zaradi požarov v minulem tednu umrlo devet ljudi, so po vsej državi danes zabeležili 72 večjih požarov.
Požari na Hrvaškem pod nadzorom
Na Hvaru so gasilci uspeli ukrotiti požar, ki je včeraj izbruhnil pri Sučuraju in Dubrovici. Pod nadzorom sta tudi požara pri kraju Brusje in Bogomolje. Pri gašenju je sodelovalo kakih 350 gasilcev in vojakov s skupno 54 vozili in ob pomoči štirih letal ter dveh ladij. Pod nadzorom pa sta tudi požara na otoku Braču in na otoku Biševo.
Gori tudi v Rusiji in Kanadi

Težišče najhujših požarov se je v prostrani Rusiji iz Sibirije in Daljnega vzhoda preselilo v evropski del države v bližini krajev Kareli, Murmansk in Arhangelsk. V Sibiriji in na Daljnem vzhodu pa so se razmere po dežju umirile. Ruske oblasti so od začetka taljenja snega skupaj zabeležile 21.500 požarov, pri čemer je bilo uničenih okoli 18 tisoč kvadratnih kilometrov gozdov.
V Kanadi so morali zaradi gozdnih požarov v provinci Britanska Kolumbija, kjer je doslej zgorelo okoli 40 tisoč hektarjev gozda, evakuirati okoli 8500 ljudi, večje požare pa so zasledili tudi v sosednji provinci Alberta, zato je iz varnostnih razlogov domove zapustilo okoli 1000 ljudi. Temperature naj bi v začetku tedna ostale nad 30 stopinj Celzija, umiril pa naj se ne bi niti veter, ki s hitrostjo 48 kilometrov na uro silovito piha skozi izsušene gozdove in travnike.
Na pomoč kanadskim gasilcem bodo prišli tudi ameriški kolegi, po ocenah kanadskih oblasti pa za gašenje požarov potrošijo okoli 1,55 milijona evrov na dan. Več kot polovico požarov naj bi povzročila človeška malomarnost, do ostalih požarov pa je prišlo zaradi udarov strele.