Preiskovalci bodo pregledali vse, kar bi jim lahko pomagalo pri ugotavljanju vzroka nesreče letala, v kateri je umrlo 50 ljudi, med drugim bodo analizirali tudi posnetke pogovorov tik pred nesrečo.

Okoli 150 ljudi, med katerimi so tudi zdravstveni in gasilski prostovoljci, pomaga iskati odgovore, zakaj se je nesreča zgodila. Forenzične ekipe preiskujejo kraj nesreče in ostanke letala.
Preiskovalec Steven Chealander je dejal, da delo preiskovalcev ovira led, težave pa povzroča tudi razvrščanje ostankov letala in razvalin hiše. Dodal je, da ve, da se zdi, kot da vse skupaj poteka počasi. "Na žalost nismo kot televizijska serija CSI, da bi vse skupaj rešili v roku ene ure,“ je dejal. Nekateri viri sicer pravijo, da je za nesrečo kriv led na krilih in oknih letala, a Chealander pravi, da je letalo imelo izredno napreden sistem odstranjevanja ledu z letalskih kril. Tudi za oba motorja letala meni, da sta delovala normalno, a poudaril je, da nobena od ugotovitev še ni dokončna. Izpostavil pa je, da led na krilih lahko povzroči nesrečo, tako da dokončno še ničesar izključili.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.