V iraški prestolnici je avtomobil bomba trčil v konvoj vladnih vozil, ki so bila na poti po ministra Sad al Hardana. Pri tem je bilo huje ranjenih 10 Iračanov. Neznani načrtovalci napada, ki so izvedli napad na vladni konvoj, so najverjetneje mislili, da je al Hardan že v avtomobilu. V napadu je bilo ranjenih pet ministrovih telesnih stražarjev in pet mimoidočih, poškodovani pa so bili trije avtomobili.
V Tal Afarju znova 30 mrtvih
V samomorilskem napadu v bližini iraškega rekrutskega centra v Tal Afarja na severozahodu Iraka je umrlo najmanj 30 ljudi, še 35 jih je bilo ranjenih, so sporočile iraške oblasti. Napadalec je eksploziv, ki ga je skril pod svoja oblačila, sprožil ob 10. uri dopoldne po lokalnem času, ko so se na prizorišču napada zbirali moški, ki so iskali delo. Mesto Tal Afar je podobno krvav napad doživelo že v torek, ko je samomorilski napadalec sprožil avtomobil bombo na mestni tržnici, pri tem pa ubil 30 iraških civilistov, 45 je bilo ranjenih.
Uporniki ne mirujejo
Medtem je samomorilski napadalec izvedel napad z avtomobilom bombo tudi v bližini neke vojaške nadzorne točke na zahodu Bagdada, pri tem pa ubil nekega vojaka, še šest jih ranil. Ko so na prizorišče napada prispeli policisti, je v bližini eksplodirala še ena bomba, ki je ranila tri iraške policiste.
Uporniki so danes s strelnim orožjem napadli tudi vojaško nadzorno točko 40 kilometrov južno od Kirkuka, pri čemer so umrli trije iraški vojaki, četrti je bil hudo ranjen.
V bližini mesta Bajdži na severu Iraka pa so uporniki izvedli napad na iraški severni naftovod, s tem pa začasno zaustavili dovod nafte iz črpališč nafte v Kirkuku v rafinerije v Bajdžiju, od koder država nafto nato izvaža v turško pristaniško mesto Cejhan.
Tudi suniti za ustavo
Le nekaj dni pred sobotnim referendumom o sprejetju nove iraške ustave je sunitska Iraška islamistična stranka odobrila podporo k osnutku ustave. Predstavnik stranke naj bi tako dejal, da je stranka odobrila osnutek in pozvala privržence stranke, naj na referendumu volijo za sprejem ustave.
Pred tem naj bi namreč vladajoča koalicija Kurdov in šiitov pri pogajanjih popustila sunitom. Tako naj bi sporne točke osnutka ustave po decembrskih parlamentarnih volitvah še predelali. Podrobnosti o tem še niso znane.