Vrednost plena uradno še ni znana, mediji poročajo o več sto milijonih evrov, medtem ko vodja muzeja Marion Ackermann raje uporablja besedo "neprecenljivo". Kot pojasnjuje, je vrednost ukradenih predmetov nemogoče oceniti, ker so zelo dobro poznani, pa jih je praktično nemogoče tudi prodati.
Vse skupaj je potekalo zelo hitro. Alarm je na policiji zazvonil ob petih zjutraj, v nekaj minutah so bili možje v modrem že na prizorišču, a sta storilca (ali storilci) do takrat že pobegnila. S kraja dogodka naj bi se odpeljala v Audiju A6. Prav takšno vozilo je pozneje zgorelo v neki podzemni garaži, policija pa še ugotavlja, ali gre za isti avto.
Kako jima je uspelo vlomiti v strogo varovan muzej, še ni jasno. V medijih so se pojavile špekulacije, da sta najprej zažgala bližnjo električno omarico, ko je bila motena dobava električne energije v muzejski kompleks, pa sta izvedla svoj podvig. Omarica je res pogorela, a dogodkov še niso uspeli povezati.
Sreča v nesreči
Zakladnico je kralj Avgust Močni (Friderik Avgust I.) zasnoval leta 1723. V njej hranijo okoli 4000 dragocenih predmetov iz zlata, dragih kamnov in drugih materialov.
Na srečo najdragocenejšega artefakta, dresdenskega zelenega diamanta, ni bilo v muzeju, saj so ga posodili Metropolitanskemu muzeju v New Yorku. 41-karatni diamant je leta 1742 kupil Avgust III., sin Avgusta I.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.