Le dobra tretjina vprašanih meni, da so dobro poskrbeli za svojo finančno varnost po upokojitvi. Več kot polovica jih računa na državno pokojnino, pri delovno aktivnih pa skoraj polovici delodajalec vplačuje v pokojninski sklad. Visok je tudi delež tistih, ki nameravajo po upokojitvi nadaljevati delo, tu gre za tiste z najnižjimi prihodki.
Če bi se danes pojavil večji nepredviden strošek v višini mesečnega prihodka, bi ga lahko brez izposoje poravnala dobra polovica vprašanih. V primeru izgube službe pa bi si 25 odstotkov vprašanih lahko življenjske stroške krilo manj kot tri mesece. 22 odstotkov vprašanih je v takem primeru pripravljenih za pol leta ali več. Dobri tretjini se je v zadnjem letu zgodilo tudi, da njihov prihodek ni zadostoval za pokritje osnovnih življenjskih stroškov.
Dobra tretjina vprašanih varčuje in hrani denar doma, največ v starostni skupini od 18 do 24 let, kjer je ta delež 68-odstotni. V sklade, delnice in depozite največ vlagajo stari od 45 do 65 let. Najbolj varčujemo za nakup nepremičnine in avto, za poplačilo kredita in obnovo nepremičnine, šele potem pa sledijo varčevanje, finančna stabilnost, počitnice in tako naprej.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.