
Bombo so neznanci podstavili na minibus, ki je prevažal turiste med
središčem turističnega mesta Kušadasi in bližnjo plažo. Eksplozija je odjeknila ob 10.45
uri po lokalnem času in zahtevala najmanj šest življenj. Med mrtvimi je več tujih turistov.
Ena od žrtev je nekaj čez dvajset let stara irska študentka, druga pa neka Britanka, ki je ranam podlegla v bolnišnici. V eksploziji sta umra tudi dva Turka, medtem ko identiteta ostalih dveh žrtev ni znana. Zdravnik v lokalni bolnišnici pa je za neko turško televizijo dejal, da so bili med žrtvami najmanj trije tuji turisti. Vsaj 13 ljudi je ranjenih, med njimi mnogi huje. Hude poškodbe naj bi utrpeli še trije Britanci.
S slovenskega veleposlaništva v Turčiji so sporočili, da zaenkrat nimajo podatkov, da bi bili med žrtvami napada tudi slovenski državljani. Na jugu Turčije sicer letujeta najmanj dve večji skupini slovenskih turistov, vendar sta obe na varnem.
Letovišče Kušadasi, ki leži v bližini Izmirja, je zelo priljubljeno med evropskimi turisti, med katerimi prevladujejo predvsem Britanci in Irci.
Odgovornosti ni prevzel še nihče

Po zadnjih podatkih naj bi napad izvedla samomorilska napadalka. Nekateri tuji mediji navajajo, da gre za 16-letno dekle, pojavljajo pa se tudi trditve, da je bila napadalka neka dvajsetletnica. Odgovornosti ni prevzel še nihče. Policija zadevo še preiskuje in ni potrdila, da je šlo za samomorilski napad.
Lokalne oblasti predvidevajo, da za napadi stojijo kurdski uporniki, islamski radikalci ali levičarski skrajneži, ki so podobne bombne napade izvajali že v preteklosti.

Po poročanju turške televizije NTV so napadi najverjetneje delo kurdskih skrajnežev. Uporabili naj bi plastični eksploziv C-4, kakršnega naj bi imeli kurdski uporniki na pretek. Več sto kilogramov naj bi ga namreč dobili iz Iraka.
Podoben napad se je konec aprila zgodil v Kušadasiju. Bomba, podstavljena v kasetniku, je ubila policista in ranila še štiri ljudi. pred dobrim tednom pa so skrajneži - kurdska uporniška skupina z imenom Sokoli za osvoboditev Kurdistana - v prav tako priljubljenem letovišču Česme podtaknili bombo v posodo z vodo. Eksplozija je ranila 21 ljudi, med njimi dva tuja turista. Sokoli, ki se za neodvisnost Kurdistana borijo od leta 1984, pa so takrat napovedali, da bodo nadaljevali z napadi na turistične cilje.
Turški premier Tayyip Erdogan je že izrekel sožalje svojcem žrtev. Eksplozijo je označil za teroristični napad. Podobnega mnenja je tudi britanski zunanji minister Jack Straw, ki je napade ostro obsodil.