Sodišče v mestu Agen na jugozahodu Francije je danes moškega, ki je v četrtek napadel francoskega predsednika Nicolasa Sarkozyja, obsodilo na šest mesecev pogojne kazni.

32-letni Hermann Fuster, hišnik in receptor v mestnem glasbenem konservatoriju, naj bi pred incidentom ženi poslal kratko sporočilo, v katerem je zapisal, da bo dal Sarkozyju "eno na gobec". Predsednika je nato dejansko zagrabil za suknjič in potegnil ob ograjo. Sarkozyjevi varnostniki so takoj posredovali in Fusterja zbili na tla.
Sarkozy je ob napadu za hip izgubil ravnotežje, a se je hitro vzravnal in se za trenutek zastrmel, nato pa nadaljeval rokovanje s prebivalci kraja Brax. Incident je ujela kamera, posnetek pa so nato predvajale številne televizijske kamere.
Fusterjev odvetnik Laurent Bruneau je na sodišču povedal, da je njegov klient privrženec gibanja "jeznih", s svojim dejanjem pa je želel sporočiti, da "ima dovolj".
Poleg pogojne kazni bo moral Fuster opraviti tudi družbenokoristno delo v bolnišnici in se udeležiti dvodnevnega tečaja, kako postati dober državljan.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.