
Skupino religioznih judov so napadli, ko se je odpravila molit na Jožefov grob v bližini Nablusa na severu Zahodnega brega. Vozilo, s katerim so se peljali, so napadli z avtomatskim orožjem, pri čemer je bilo ranjenih sedem judov, med njimi dva huje. Napadalci so, potem ko so se judje umaknili iz avtomobila, vozilo zažgali. V vozilu je bilo še devet oseb, ki jih je izraelska policija aretirala. Iz varnostnih razlogov je judom prepovedan dostop k Jožefovemu grobu.
Grob je od oktobra 2000, ko ga je zapustila izraelska vojska, preoblikovan v majhno mošejo. Številni zgodovinarji sicer dvomijo, da je na omenjenem mestu res pokopan Jožef, in menijo, da je to pravzaprav grob nekega muslimanskega verskega vodje.

Izraelski premier Ariel Šaron je za nemški časnik Bild dejal, da ne razmišlja o izgonu palestinskega voditelja Jaserja Arafata. "Arafat ima pravico potovati, kamor želi, vendar to ne pomeni, da se bo potem lahko vrnil v Ramalo," je pojasnil Šaron. Po njegovem mnenju Arafat raje ostaja v Ramali, saj ga tam varujejo "teroristi".
Izraelski premier je še dejal, da je palestinski voditelj "osebno odgovoren za prelivanje krvi v Izraelu". "Odkar je Arafat pred desetletji prevzel politične funkcije, je sodeloval pri umorih več tisoč ljudi," je zatrdil Šaron.
El Baradej: Izraelsko jedrsko orožje nevarnost za regijo
Generalni direktor Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA) Mohamed El Baradej je za izraelski časnik Haaretz dejal, da dejstvo, da ima Izrael jedrske kapacitete, "spodbuja oboroževalno tekmo in ustvarja nevarnost na Bližnjem vzhodu". "Skušal sem prodreti z zamislijo o območju brez jedrskega orožja na Bližnjem vzhodu, a mi žal ni uspelo," pojasnjuje El Baradej.
Uradni Izrael vztraja, da je mogoče problem rešiti le v okviru globalnega sporazuma in to šele, ko bo priznan kot del regije. "Status quo ni dober in ustvarja frustracije glede na to, da Izrael razpolaga z jedrsko oborožitvijo, medtem ko so druge bližnjevzhodne države podpisnice sporazuma o jedrskem neširjenju," je dejal El Baradej.