
Najbolj iskanih haaških obtoženecev Ratko Mladić je aretiran, je popoldne poročala srbska tiskovna agencija Tanjug, ki se je sicer sklicevala na lokalno televizijo v Republiki srbski TV BN.
Srbska vlada je zanikala vest o aretaciji. "Novica o Ratku Mladiću ni točna. Gre za manipulacijo, ki škodi vladi in ne pomaga njenim prizadevanjem za polno sodelovanje s haaškim sodiščem," je dejal tiskovni predstavnik vlade Srđan Đurić.
Novico o aretaciji so zanikali tudi na haaškem sodišču. “Nimamo informacij, da bi se danes zgodilo kaj posebnega”, je dejala tiskovna predstavnica haaškega tožilstva Florence Hartmann.
Svetovalec premierja Vojislava Koštunice, Vladeta Janković, je dejal, da so prizadevanje srbskih oblasti za aretacijo Mladića v "polnem zamahu".
TV BN, ki jo je povzel Tanjug, je popoldne namreč poročala, da je Mladić aretiran in da se nahaja v Beogradu, od koder ga bodo prek Tuzle, kjer je sedež sil Evropske unije, poslali v Haag. Aretacijo Mladića je potrdila tudi tiskovna agencija Republike srbske SRNA.

Pred to novico pa je beograjska televizija Studio B poročala, da so oblasti Mladića locirale na "območju okoli Tuzle", ki leži v bližini meje s Srbijo.
Ameriška tiskovna agencija Associated Press, ki se sklicuje na srbske uradne predstavnike, pa je poročala, da so srbske oblasti locirale Mladića in da se z njim pogajajo o predaji.
Neodvisna beograjska mreža B92 pa je poročala, da kljub zanikanju aretacije s strani srbske vlade, več različnih virov poroča, da so 63-letnega nekdanjega generala aretirali v Srbiji. Ob tem B92 opozarja, de je tiskovni predstavnik vlade Đurić sicer zanikal aretacijo Mladića, a se je izognil odgovoru na vprašanje, če so oblasti izvedle kakšne druge aktivnosti v zvezi z haaškim obtožencem.
Lažni alarm pet pred dvanajsto?
Novica o domnevni aretaciji je objavljena na dan izteka roka, ki ga je za aretacijo Mladića in Radovana Karadžića, Beogradu postavila glavna haaška tožilka Carla del Ponte. V ponedeljek je nekdanji načelnik državne varnosti Srbije Goran Petrović dejal, da se utegne Mladić v roku desetih dni predati, saj naj bi uradni Beograd imel seznam lokacij, kjer naj bi se Mladić nahajal. Po nekaterih informacijah pa sta tako Mladić kot Karadžić za predajo vsak posebaj zahtevala po pet milijonov evrov.
Obtožen največjega pokola po drugi svetovni vojni
Mladića je mednarodno haaško sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije leta 1995 obtožilo genocida med 43 mesecev trajajočim obleganjem Sarajeva, v katerem je umrlo 12 tisoč ljudi. Obtožnica ga bremeni tudi organiziranja pokola okoli osem tisoč muslimanov v Srebrenici leta 1995.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.