Slovenija

Ne samo cene stanovanj, tudi cene garaž v nebo

Ljubljana, 05. 11. 2024 19.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Lara Miklavčič
Komentarji
20

Za marsikoga je lastna nepremičnina, sploh v Ljubljani, utopija. Cene stanovanj gredo namreč v nebo, temu pa seveda sledijo tudi cene garaž. Tudi lastna garaža je danes luksuz, oddajanje parkirnih mest pa dober posel. V prestolnici, na primer, boste za 12 kvadratnih metrov veliko garažo, v katero, mimogrede, novejšega večjega avtomobila niti ne boste mogli parkirati, odšteli celo več kot na primer v Zasavju za dvosobno stanovanje. A ponudba sledi povpraševanju in cene garaž se v prihodnosti gotovo ne bodo znižale.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (20)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Aleš Hartner
06. 11. 2024 13.04
+2
Problem vidim v tem, da ljudje, ki si zgradijo novo hišo ali kupijo stanovanje, starega bivališča ne ponudijo na trgu za najem ali nakup, v primeru starih hiš pa le-te pogosto povsem zanemarijo oz. prepustijo propadanju. Posledično je kljub novogradnjam in kljub zelo počasni demografski rasti na trgu vedno manj razpoložljivih bivalnih nepremičnin. Zakaj ljudje ne dajo svojih (njim nepotrebnih) nepremičnin na trg, je zame ključno vprašanje stanovanjske politike. Drugo vprašanje je obdavčitev praznih stanovanj na najbolj iskanih in najdražjih lokacijah, ki so bila kupljena zgolj kot investicija, brez namena, da bi jih investitor kdajkoli ponudil v najem. Tretje vprašanje je problem kratkoročnega AirBnB oddajanja, ki zmanjša ponudbo stanovanj za dolgoročni najem. Četrto vprašanje je premajhno število novozgrajenih stanovanj glede na povpraševanje, za kar je seveda odgovorna politika na vseh ravneh.
tirolec
06. 11. 2024 10.15
Stanovanje v Trstu je primerljivo s ceno garaže v Ljubljani! Kam ta politika pelje ????
devote
06. 11. 2024 09.28
lustracija, ni druge. prevec zla so naredili levi.
Omas1313
05. 11. 2024 21.56
+2
Imam garažo v najemu 65e na mesec v lj. Poceni so stanovanja v zasavju!
mackon08
06. 11. 2024 08.47
-2
65e na mesec za garažo to je letno 780 e za ta denar imam ful zavarovanje avtomobila na leto. Stran vržen denar.
Omas1313
06. 11. 2024 16.16
Ne uporabljam je za vozilo ampak za kramo… 65e je za nekoga drobiž za drugega premoženje…
VoxP
05. 11. 2024 21.46
garaže B&B posel
VoxP
05. 11. 2024 21.13
+7
Nekaj se mi zdi da je skregano s temi stanovanji. Tolmačijo nam da nas je vedno manj - da se kot populacija staramo .... ki v veliki večini konča v domovih za starejše ... mladih družin ptaktično ni .... in glej ga hudiča - MANKAJO STANOVANJA! Vsako leto se zgradi praktično več stanovanj kot se rodi otrok - pa še vedno mankajo stanovanja! A ne bi bil mogoče problem da so večina stanovanj v lasti nekoga vendar navidezno prazna .... ker je posel B&B? Tako se služi 2x - tisti ki gradijo in tisti B&B-jerji
nekodnas
05. 11. 2024 21.58
+2
VoxP/Pozabil si omeniti prebežnike, prišleke, priseljence iz raznoraznih kvazi držav, kateri se štejejo v desetisočih osebah...preprosti matematični izračun..
Aleš Hartner
06. 11. 2024 12.48
+1
Jaz vidim problem v tem, da ljudje, ki si zgradijo novo hišo ali kupijo stanovanje, starega bivališča ne ponudijo na trgu za najem ali nakup, v primeru starih hiš pa le-te pogosto povsem zanemarijo oz. prepustijo propadanju. Posledično je kljub novogradnjam in kljub zelo počasni demografski rasti na trgu vedno manj razpoložljivih bivalnih nepremičnin. Zakaj ljudje ne dajo svojih (njim nepotrebnih) nepremičnin na trg, je zame ključno vprašanje stanovanjske politike. Drugo vprašanje pa je obdavčitev praznih stanovanj na najbolj iskanih in najdražjih lokacijah, ki so bila kupljena zgolj kot investicija, brez namena, da bi jih investitor kdajkoli ponudil v najem.
VoxP
05. 11. 2024 21.08
+3
A zdaj tudi garaže postajajo dober B&B posel??
Verus
05. 11. 2024 20.59
+2
Prvo smo si med sabo sovražniki ljudje. MI si med seboj postavljamo nevzdržne pogoje, sodimo eni druge po videzu, grabimo na vse načine in igramo pridnost. Potem so nam vsem skupaj sovražniki koruptivni politiki, potem nas njihova korupcija potiska v okoliščine, da smo si še bolj sovražniki med seboj. Zunaj vsi govorimo o prijaznosti, v podcastih vsi igramo mirne glasove, lepe besede, a v resnici je 95% porebivalstva s karakterjem paznika v taborišču. Govorimo o korektnosti in poštenosti, a nihče več to ni. Pohlep, zahrbtnost, laž na laž, neskončno ustvarjanje specifičnih miselnih vzorcev s strani medijev je družbo privedlo na rob obupa. Tisti, ki ima materialno veliko, želi še več, tisti, ki nima, mora to skrivati. Zato imamo okolico v kateri vsi igramo da nam je vse ok, ker priznati, da ni vse ok ...ni ok. Svet se podira v smislu družbe. Postali smo vrsta, ki je sama sebi v napoto. Ubija nas pohlep, ubija. Sočloveka ni več, samo še marketing "dobrodelnost", a skriti pred očmi, sleherni smet. Zelo malo, res zelo malo je še dobrih ljudi v pravem pomenu besede. Donacija za 5, 10, milijon evrov... to vas ne dela dobre ljudi, to je samo poskus samemu sebi upravičiti, da si dno od človeka. Ker pravi človek dela dobro, ko nihče ne vidi. Resnično dobro pa ni pomoč nutrijam ali pošiljanje konzerv ljudem, ki nimajo - resnično dobro je ustvarjanje boljših življenjskih pogojev za vse in v tem smo spodleteli kot družba. Danes službe ne dobiš zaradi napačnega priimka, sodno bitko zgubiš zaradi "napačne" politične provenience, pravice ni, zakoni mrtva črka na papirju - samo še pohlep, konflikti in zahrbtnost. Mi smo propadla vrsta.
Aleš Hartner
06. 11. 2024 12.57
+1
Slovenija je zadnja desetletja prežeta s sistemskim sadizmom v svojih podsistemih (CSD-ji, Zavod za zdravstveno zavarovanje, zavodi za zaposlovanje, zdravstvene ustanove, odnos do delavcev in do strank v državnih podjetjih, ipd.) ter s sovraštvom do revnih, šibkih in ranljivih med splošno populacijo. Če bi bil mlajši, bi odšel daleč proč.
Andrej Lon?ar3
05. 11. 2024 20.51
+7
Socialistične garaže za fickote in jugote so neuporabne za nove avtomobile ki rastejo iz leta v leto.
enajstdvanajst1
05. 11. 2024 20.41
+5
garaže postajajo drage ker ljudje živijo v njih ker so cenejše kot garsonjera
enajstdvanajst1
05. 11. 2024 20.39
+4
ne razumem kako v ljubljani lahko plačujejo najemnino 600 evrov na mesec ne morejo pa dobiti kredita za 500 na mesec da bi si naredili ali kupili stanovanja..... če bi banke vsem tem dale kredite bi cene stanovanj drastično padle. tako pa cene rastejo ker ljudje nimajo druge izbire kot da dajo 800 na mesec samo da so nekje na toplem
Wortex2
05. 11. 2024 20.09
+9
Gararaža več vredna od luksuznega avtomobila. To samo nor..ici kupujejo
Jimi1
05. 11. 2024 19.43
+6
Kupim avto do cca 1000 eur. Še vozno starino vozim cca 2do 3 leta in ga na koncu parkiram na avtoodpadu... Vmes imam 2 polni garaži materiala za hiso in raznih orodij... Starina svoje odsluži tudi če je na dvorišču na dežju...
Apostol1
05. 11. 2024 19.26
+5
V mestih ki so gosto neseljena , bistvu obstaja javni prevoz , tako , da avto pride v poštev samo v primeru daljšega potovanja . Če bi ljudje vsaj malo znali sodelovati bi lahko en avto imeli dve ali celo tri družine , odvisno od potreb . Če imajo te družine vse službe v Ljubljani in če se vse nekako poklapa , potem je to možna varianta . Tako pa imajo v Ljubljani v eni družini običajno vsaj dva avta in še morda tudi odrasel otrok svojega. To je nujnost za podeželje kjer ni tako urejenega javnega prevoza kot v mestih. Se pa spomnim , ko so se v moji firmi fantje povezali in so se menjavali pri vožnji v službo in ker to ni bilo všeč šefom iz razloga , da je vsak posameznik seveda dobil vožnjo plačano za cel mesec , vozil pa še en teden ni so šefi iz nevoščljivosti to druščino razbili z različnimi izgovori in jih razdelili tako , da niso delali v istih izmenah. Takrat so ti že utečeni delavci zapustili firmo , zelo hitro za njimi pa tudi jaz. Hočem povedati , da če je volja za sodelovanje potem so lahko stroški zelo majhni. če jo pa ni ali pa celo , da gre to nekomu v nos , ki potem lahko nagaja , potem smo pa verjetno še slabši kot pa pregovorno balkanci , čeprav so velikokrat dosti boljši kot pa smo mi.