Ob prihodu so ga na bagdadskem mednarodnem letališču pričakali predstavniki ameriške vojske, obrambni minister pa je zatem kratko obiskal ranjene vojake v tamkajšnji vojaški bolnišnici. Pri tem je dejal, da ZDA želijo vključiti nekdanje iraške vojake v nove iraške varnostne sile.
Rumsfeld naj bi se srečal z ameriškim civilnim upraviteljem Iraka Paulom Bremerjem in predstavniki začasne vlade. "Tisto, kar je trenutno nujno potrebno, je oblikovati pomembne iraške sile," je pojasnil ameriški obrambni sekretar. Kot je dejal, vojaški poveljniki ne vidijo potrebe po okrepitvi ameriške vojske v Iraku, vendar pa bi moralo pri vzdrževanju varnosti sodelovati več Iračanov.
Iz Iraka sicer tudi danes poročajo o incidentih. V okolici Tikrita so se privrženci Sadama Huseina spopadli z ameriškimi vojaki, v Bagdadu pa so ameriški vojaki ubili tri Iračane, ki so ob cesti nastavljali eksploziv.
Britanski zunanji minister Jack Straw je po poročanju časnika The Daily Telegraph izrazil zaskrbljenost nad trenutnimi razmerami v Iraku in britanskega premiera Tonyja Blaira posvaril pred strateškimi napakami. Straw naj bi zahteval razširitev kontingenta britanskih sil, da bi lahko zagotovili varnost v državi in pospešili vzpostavitev nove iraške vlade. Kot še navaja britanski časnik, ki se sklicuje na Strawove zapiske, je slednji nad poslabšanimi razmerami v Iraku globoko zaskrbljen.
Nemčija in Francija proti osnutku nove resolucije
Francoski predsednik Jacques Chirac in nemški kancler Gerhard Schröder sta se na srečanju v Dresdnu izrekla proti osnutku nove resolucije Združenih narodov o Iraku, ki so jo napovedale ZDA. Osnutek je nedinamičen in nezadosten, je po srečanju pojasnil Schröder, Chirac pa je menil, da je osnutek še zelo daleč od resolucije, ki bi bila primerna za Irak.
Voditelja Nemčije in Francije sta se strinjala, da bi ZN morali prevzeti vodilno vlogo pri politični obnovi Iraka. "Sedaj je čas, da pogledamo naprej, in to se lahko zgodi le, če bodo ZN prevzeli odgovornost za političen proces," je pojasnil nemški kancler. "Sedaj gre za to, da damo Iraku stabilizacijsko in demokratično perspektivo," je dodal in poudaril, da je nujno potrebno priti do pomiritve Bližnjega vzhoda. Chirac je ob tem dejal, da Francija sicer zelo pozitivno gleda na predlog oblikovanja večnacionalnih sil, ki bi skrbele za varnost v Iraku, vendar pa je potrebno čimprej predati politično odgovornost iraški vladi, se znebiti logike okupacije in preiti na logiko razvoja, za katerega bi bili odgovorni Iračani sami, je dodal francoski predsednik.