Tujina

Nemški BDP zrasel za odstotek

Wiesbaden, 09. 09. 1999 14.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški bruto domači proizvod (BDP) je po podatkih nemškega statističnega urada od aprila do junija glede na prvo trimesečje letos ostal na isti ravni, na letni ravni pa se je BDP v omenjenem obdobju povzpel za odstotek. Analitiki so v drugem četrtletju pričakovali 0 do 0,4-odstotno rast BDP glede na prejšnje četrtletje, ter 0,7 do 1,8-odstotno rast na letni ravni.

V prvem polletju se je bruto domači proizvod v Nemčiji glede na isto obdobje lani povečal zgolj za 0,8 odstotka, predvsem zaradi šibkejše rasti v prvih treh mesecih, potem ko je v letu 1998 rast v tem obdobju znašala še 2,2 odstotka, navaja nemški statistični urad.

H gospodarski rasti so v drugem četrtletju najbolj pripomogla osebna potrošnja, ki je bila višja za 1,8 odstotka, in bruto naložbe, ki so se povečale za štiri odstotke.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.