
Policija je sporočila, da sta oba člana posadke sta umrla zaradi utopitve, bojijo pa se, da sta mrtva tudi pogrešana dva mornarja. Ostalih 41 članov posadke so uspeli rešiti.
Zaradi nesreče ladje v bližini Ismailie je bila najpomembnejša morska pot med Evropo in Azijo nekaj časa zaprta. Pozneje so morski promet preusmerili na zahodni kanal, vzhodni pa še vedno ostaja zaprt. Ladja se je najverjetneje potopila zaradi tehnične napake.

Nesreča ladje je zadnja v nizu tragičnih nesreč egiptovskih prevoznikov. Avgusta je v trčenju dveh potniških vlakov umrlo 58 ljudi, kar je bila najhujša železniška nesreča v Egiptu v zadnjih štirih letih. Prav tako avgusta je v nesreči avtobusa na Sinajskem polotoku umrlo 11 arabskih turistov.

Najhujša nesreča na morju pa se je zgodila februarja letos, ko je v Rdečem morju potonil trajekt in je umrlo več kot 1000 ljudi. Za nesrečo naj bi bil kriv pogrešani kapitan, čeprav sorodniki umrlih obtožujejo lastnika potopljenega trajekta.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.