Gre za nepotrjene podatke, saj ne mrtvih ne ranjenih niso mogli evakuirati z območja, kjer potekajo srditi spopadi.
Če bodo ti podatki potrjeni, je od začetka spopadov med južnoosetijskimi silami in gruzijsko vojsko na gruzijski strani umrlo približno 20 vojakov. Južnoosetijska stran podatkov o izgubah ni navedla, je pa tiskovni predstavnik separatistične vlade Južne Osetije Aslan Elbakijev dejal, da je gruzijska vojska minulo noč najbolj srdito doslej obstreljevala glavno mesto Južne Osetije, Činvali.
Konflikt v Južni Osetiji je ostro obsodil tudi ruski predsednik Vladimir Putin, hkrati pa je tudi zavrnil vse namige, da naj bi separatiste v tej nemirni avtonomni gruzijski pokrajini podpirala Rusija. Kot je dejal, so se problemi začeli z "idiotsko odločitvijo" Gruzije, da bo odpravila avtonomijo Južne Osetije in Abhazije.
Napetosti v pokrajini so se zaostrile v zadnjih nekaj mesecih, saj skuša Gruzija vnovič pridobiti nadzor nad Južno Osetijo, vodstvo te avtonomne pokrajine pa se temu upira in je tamkajšnje prebivalce oborožilo. Južna Osetija je v začetku 90. let enostransko razglasila neodvisnost od Gruzije in zahtevala združitev z rusko republiko Severna Osetija. Izbruhnila je vojna z gruzijsko vojsko, ki so jo ustavili z mirovnim sporazumom leta 1992 in prihodom ruskih mirovnih sil v regijo. Leta 1996 sta se strani sporazumeli o mirni rešitvi spora, vendar se o dokončnem statusu območja nista dogovorili.