Večina držav namreč že podpira idejo o t. i. timskem predsedstvu, skladno s katero bi skupine po nekaj držav članic posamezen svet vodile na podlagi enakopravne rotacije, za daljše časovno obdobje, in sicer od poldrugega do poltretjega leta. Manj enotne so si pri drugih temah z dnevnega reda, pri čemer so največja razhajanjan pri tisti, ki jo bodo obdelali ob kosilu, to je pri temeljnih institucionalnih vprašanjih, kot so sestava Evropske komisije ter definicija kvalificirane večine, s katero se v svetih sprejema največ odločitev.
Več časa bodo sicer ministri namenili drugim temam - ob prvoomenjenji bodo obravnavali še obseg odločanja s kvalificirano večino, česar se bodo lotili prvič, ter neinstitucionalna vprašanja, ki so prav tako prvič na dnevnem redu. Govorili bodo tudi o gospodarskih in finančnih zadevah.
Po današnjih pogovorih bo v medvladnih pogajanjih o reformi prišlo do tritedenskega odmora, ki bo seveda le navidezen. Predsedstvo bo namreč ta čas izkoristilo za dvostranske pogovore s posameznimi državami, z nekaterimi bolj problematičnimi, kot sta Španija in Poljska, celo na najvišji ravni. Ti pogovori naj bi Rimu služili kot podlaga za pripravo celovitega kompromisnega svežnja rešitev, ki ga obljublja za drugo polovico novembra, natančneje v obdobju od 18. do 28. novembra.