O nadaljnji pomoči bi morali v Washingtonu odločati že konec tedna, vendar tega zaradi praznikov niso storili.

Srbski pravosodni minister Vladan Batić je po sinočnjem sestanku ožjega vodstva vladajoče Demokratične opozicije Srbije na sedežu srbske vlade novinarjem dejal, da se ZRJ zaradi neurejenega vprašanja sodelovanja s haaškim sodiščem danes sooča z najhujšo krizo od 5. oktobra 2000 in da bodo ZDA že danes začasno uvedle sankcije poroti ZRJ, ki naj bi jih 8. aprila tudi uradno potrdile.
To naj bi po Batićevih besedah pomenilo, da bodo ZDA glasovale proti ZRJ v Mednarodnem denarnem skladu in Svetovni banki, kar naj bi pozneje vplivalo tudi na odločanje v Pariškem klubu, na vprašanje sprejetja države v Svet Evrope in pogajanja o vključitvi ZRJ v program partnerstva za mir. "To bi pomenilo obrnitev kolesa zgodovine nazaj, bedo, osamitev in vrnitev v najhujše čase režima Slobodana Miloševića," je poudaril Batić in povedal, da je razlog za to politična neenotnost v državi zaradi vprašanja sodelovanja s haaškim sodiščem.
Batić je povedal, da je včeraj prišlo do posvetovanja članic DOS ter s koalicijskimi partnerji na zvezni ravni in da bo danes seja jugoslovanske vlade, ki naj bi se izrekla o dosedanjih sklepih in postopkih srbske vlade, poskušala pa bo poklicati na pogovor tudi predsednika ZRJ Vojislava Koštunico. Ta bo moral po Batićevih besedah dokončno in razločno odgovoriti, ali je za sodelovanje s haaškim sodiščem ali za sankcije, republiška vlada pa bo zatem odločila, koga in kdaj bodo izročili haaškemu sodišču.
Sestanka ožjega vodstva DOS, ki se je končal nekaj po polnoči, so se udeležili srbski premier Zoran Đinđić, podpredsednika srbske vlade Nebojša Čović in Žarko Korač, srbski pravosodni minister Vladan Batić, podpredsednik jugoslovanske vlade Miroljub Labus, jugoslovanski zunanji minister Goran Svilanović in predsednik spodnjega doma skupščine ZRJ Dragoljub Mičunović.