Zaradi neurja na ruski obali Črnega morja je moralo okoli 1000 ljudi zapustiti vasi in počitniške kampe, več deset vasi pa je še vedno poplavljenih. Ruske oblasti so sicer že v četrtek na območju razglasile izredno stanje. Večino žrtev so našteli v eni sami vasi, Široka Balka, vendar bo število dopustnikov, ki so se utopili v hudournikih ali padli pod izruvanimi drevesi, gotovo naraslo. Deroča voda odnaša mostove, pretrgane so električne linije, poleg vlakov je nemogoč tudi promet po uničenih in poplavljenih cestah. Krajevne oblasti v Novorosijsku, kjer so ljudje ujeti v zgornjih nadstropjih hiš, se bojijo, da se je utopilo tudi nekaj voznikov avtomobilov, ki jih je odneslo v Črno morje.
V Avstriji poskuša narasle vode ukrotiti 10 tisoč gasilcev, vojakov in prostovoljcev. Ljudje so obupani, nasipi niso dovolj učinkoviti, škoda pa se že meri v nekaj sto milijonih evrov. Reševalci s čolni, pa tudi z gradbenimi stroji, evakuirajo ujete ljudi. Zdaj je že jasno, da gre za najhujše poplave v Avstriji od začetka meritev leta 1896.
Na izboljšanje razmer je kazalo v Italiji, vendar je severni del Apeninskega polotoka zajelo novo neurje. V okolici Milana in delih Lombardije je deževalo že ponoči, v Modeni pa je voda zalila številne kleti in poplavila več cest. Konec tedna naj bi se vreme še poslabšalo.
Podobne razmere se nadaljujejo tudi v južni Aziji. Tropska neurja so ponekod na Kitajskem za nekaj časa povsem ustavila promet na morju in v zraku, med Hong Kongom in Macaom pa so najobilnejše padavine v zadnjih letih uničile pridelek na tisočih hektarjih riževih polj. V srednjem delu Kitajske so zemeljski plazovi zahtevali že 70 življenj, zaradi novih padavin pa naj bi bilo žrtev še več. V poplavah v Severni Koreji je zaradi dežja mrtvih, ranjenih ali pogrešanih več deset ljudi. Najhuje je v kraju Anju v bližini Pjongjanga, kjer so narasle vode poškodovale številne domove in javne zgradbe ter ohromile promet.