Tiskovni predstavnik Bele hiše Ari Fleischer je dejal, da se ZDA s talibani ne bodo pogajale, in dodal, da se bodo vojaške akcije nadaljevale tako dolgo, dokler ne bodo doseženi vsi cilji.
Že v noči na torek in davi so letala bombardirala cilje v Kabulu, Kandaharju in Džalalabadu. Afganistanski talibani so sporočili, da so ameriška letala njihovo južno oporišče Kandahar sinoči napadli z okoli 130 izstrelki. Ena od bomb je padla na bolnišnico, pri čemer je umrlo pet ljudi. Po besedah predstavnika omenjene agencije je Kandahar že tri dni brez elektrike in vode. V napadih na vas Lal Mohamad, trideset kilometrov severozahodno od Kandaharja, pa so umrli štirje civilisti, osem je bilo ranjenih. Kandahar je oporišče talibanskega voditelja mule Mohameda Omarja. Na oporišče talibanov so ZDA uporabile tudi posebna letala AC-130, leteče topovnjače, ki veljajo za eno najbolj uničujočih orožij v ameriškem vojaškem arzenalu.
Ameriške bombe so padale tudi na predmestje Kabula. Ameriška letala so mesto napadla v več valovih in med drugim obstreljevala položaje talibanske protiletalske obrambe severno od Kabula. Po navedbah talibanskih virov naj bi letala zadela električno centralo v Kabulu, zato je prestolnica ostala brez elektrike. Po poročanju ameriške tiskovne agencije AP je bil v Kabulu uničen tudi del poslopja Mednarodnega komiteja rdečega križa. Bomba je uničila dve skladišči, v katerih je bilo shranjeno žito in druga humanitarna pomoč. V napadu je bil lažje ranjen čuvaj poslopja.
Ameriške sile naj bi začele delovati v Afganistanu tudi s kopenskimi silami. Posebej izurjene skupine, šlo naj bi za specialno enoto Task Force 160, naj bi ponoči začele svojo misijo na jugu Kandaharja. Kot poroča ameriška televizija Fox so ameriške komandose ponoči prepeljali s helikopterji na cilj, kjer naj bi začeli z napadi na elitno talibansko enoto Brigado 55. Pentagon vesti doslej ni ne zanikal ne potrdil.
Uspehi Severnega zavezništva
Svetovne tiskovne agencije poročajo o čedalje večjih uspehih Severnega zavezništva v bližini strateško pomembnega mesta Mazar-i-Šarifa na severu Afganistana. Opozicijske sile naj bi nadzorovale že 35 odstotkov Afganistana. Afganistanski veleposlanik v Tadžikistanu Mahajudin Mehdi, ki predstavlja opozicijo, je dejal, da so bili spopadi siloviti, vendar pa talibanske sile trdno branijo Mazar-i-Šarif. Po njegovih navedbah so sile Severnega zavezništva zajele 40 talibanskih borcev.
Mednarodna skupnost sicer opozarja, da je Severno zavezništvo odgovorno za kršenje človekovih pravic, vključno z množičnimi poboji, ki naj bi se zgodili pred in po letu 1996, ko so talibani zavezništvo odstranili z oblasti.
UNICEF razdeljuje humanitarno pomoč
Sklad ZN za pomoč otrokom je v Heratu na zahodu Afganistana pričel razdeljevati humanitarno pomoč, ki so jo na območje pripeljali preko Irana, je za francosko tiskovno agencijo AFP povedal predstavnik sklada UNICEF v Teheranu Luc Chauvin. 14 afganistanskih uslužbencev sklada bo razdelilo približno 4000 odej, 400 paketov prve pomoči, 7000 desetlitrskih posod z vodo in 3000 tablet za prečiščevanje vode, je še povedal Chauvin.