Tujina

Novi turški kazenski zakonik

Ankara, 27. 05. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Turški parlament je izglasoval vrsto amandmajev k novemu kazenskemu zakoniku, ki bi moral v veljavo stopiti že marca.

EU je na lanskem decembrskem vrhu kot datum za začetek pristopnih pogajanj s Turčijo določila 3. oktober letos (Foto: Reuters)
EU je na lanskem decembrskem vrhu kot datum za začetek pristopnih pogajanj s Turčijo določila 3. oktober letos (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Turški parlament je danes izglasoval vrsto amandmajev k novemu kazenskemu zakoniku, ki bi moral v veljavo stopiti že marca, a je bil deležen ostrih kritik zaradi omejevanja svobode tiska in tehničnih nedoslednosti. Sprejem novega kazenskega zakonika je bil eden od pogojev, ki jih je Evropska unija lani jeseni postavila Turčiji pred določitvijo datuma začetka pristopnih pogajanj.

Kritike tudi na račun novega zakonika

Tudi danes sprejeti amandmaji so že deležni kritik, zlasti iz novinarskih vrst, češ da ne prinašajo bistvenega izboljšanja in še vedno omogočajo dolgotrajne zaporne kazni za novinarje.
Turška vlada načrtuje, da naj bi kazenski zakonik, ki bo nasledil 79 let star dokument, v veljavo stopil s 1. junijem.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.