Slovenska delegacija je bila ob izteku obiska zadovoljna, saj je dosegla nekaj pomembnih zunanjepolitičnih rezultatov. Zunanji ministri držav Evropske unije, s katerimi se je srečal Frlec (Luksemburg, Irska, Španija, Norveška), ter novi evropski komisar za zunanje odnose Christopher Patten so po vrsti zatrjevali, da podpirajo slovenska prizadevanja za polnopravno članstvo, pogovori pa so tudi potrdili, da imajo omenjene države skoraj enaka stališča kot Slovenija do načina vključevanja novih članic in do sodelovanja pridruženih članic pri institucionalnih reformah EU.
Zadovoljstvo na slovenski strani je nedvomno tudi posledica uspešnih pogovorov s predstavniki ameriške administracije. Tako državna sekretarka Madeleine Albright, kot tudi Richard Holbrooke in nazadnje državni podsekretar za politične zadeve Thomas Pickering so slovenskim sogovornikom zagotovili, da na Slovenijo nikakor ne gledajo v smislu dela jugovzhodne Evrope, temveč kot na suvereno državo, ki bo kmalu postala članica EU.
Glede na teme pogovorov slovenskih predstavnikov z Američani in drugimi je Slovenija zelo iskan sogovornik pri iskanju rešitev na Balkanu. ZDA trenutno zelo skrbi, kako naj pristopijo k reševanju humanitarnega problema v ZR Jugoslaviji, ki se bo z zimo še povečal. Pogovori so bili uspešni tudi s stališča, v svetu zelo cenjenega, slovenskega sklada za razminiranje Bosne in Hercegovine.