Geologi so v južni Indiji v državi Tamil Nadu odkrili na stotine jajc dinozavrov, ki bi bili po njihovih ocenah lahko stari okrog 65 milijonov let. Našli so jih slučajno, ko so skušali najti primeren kraj za izkopavanje starodavnega rečnega korita.
Jajca, velika med 13 in 23 centimetrov v premeru, so ležala v gnezdih, oblikovanih iz peska. "Predvsem pomembno je odkritje, da smo jajca našli v različnih plasteh, kar pomeni, da so se dinozavri sem vračali leto za letom,“ je dejal vodja ekipe geologov Mu Ramkumar, ki je prepričan, da bo najdba pripomogla pri razkrivanju skrivnosti glede izumrtja dinozavrov. "Drugo pomembno odkritje pa je to, da so na jajcih usedline pepela. To dopušča možnost, da je njihovo izumrtje povzročila vulkanska aktivnost.“
Za vsa fosilizirana jajca se je tudi izkazalo, da so neplodna. Kaj je temu vzrok, bodo ugotavljali z nadaljnjimi raziskavami, je še pojasnil Ramkumar. Za zdaj so prepričani le, da so najdena jajca pripadala rastlinojedim sauropodom. Njihove kosti so sicer našli na vseh kontinentih, tudi na Antarktiki.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.