Nekateri od novoodkritih planetov so po masi nekaj manjši, drugi pa nekajkrat večji od Jupitra in so mu po sestavi verjetno podobni: velikanske krogle vodika in helija. Okoli zvezd krožijo po orbitah, ki so zelo eliptične.
Z odkritjem šestih novih planetov se je skupno število doslej odkritih planetov izven Osončja povzpelo na 28. Nova opazovanja so tudi potrdila odkritje planeta okoli zvezde HD 209458 v začetku tega meseca. Planet ima približno pet osmin mase Jupitra, a je od njega po polmeru 1,4- do 1,6-krat večji in obkroži zvezdo na razdalji 5,25 milijona kilometrov v 3,5 dneva.
Prisotnost takšnega plinskega velikana na tako majhni razdalji od zvezde se razhaja z doslej veljavnimi teorijami o nastanku sončnega sistema, ker je na takšni razdalji od zvezde temperatura previsoka in ker nista prisotna vodik in helij, ki sta potrebna za nastanek plinskega velikana. Zato zdaj domnevajo, da se plinski velikani po nastanku v hladnejšem zunanjem področju sončnega sistema sčasoma lahko začnejo premeščati. Podobno se je morda zgodilo tudi v našem Osončju. Tudi podatki, ki jih je o Jupitru poslala ameriška samodejna sonda Galileo, kažejo, da je moral ta planet nastati na mnogo večji razdalji od Sonca, kot pa se nahaja danes.