Nekdanji predsednik Jugoslavije Slobodan Milošević je imel v 90-ih letih odločilen vpliv na politične odločitve in dogodke v Srbiji, je pred haaškim sodiščem za vojne zločine danes povedal eden njegovih najbližjih sodelavcev Borisav Jović. "Več kot desetletje je bil Milošević osrednja politična osebnost v Srbiji, z absolutno avtoriteto pred narodom in v stranki. Imel je odločilni vpliv na vse odločitve in je bil glavni protagonist vsega, kar se je dogajalo," je ob začetku pričanja dejal Jović.
Jović je dejal, da je bil Milošević nesporni vodja in sposoben državnik, da pa je "rad odločal sam in sprejemal odločitve mimo pristojnih organov". Po njegovi oceni je odločilno vplival na vse takrat sprejete odločitve, da pa ni bil nikoli nacionalist niti šovinist in da je nasprotoval vsaki krivici, ki bi bila komu prizadejana samo zato, ker ni Srb. Obenem je Jović zanikal sodelovanje JLA pri obstreljevanju Dubrovnika leta 1991. Kot je dejal, je vojaški vrh ukazal, da starega mestnega jedra ne smejo obstreljevati, niti vanj vstopiti. Kljub temu sta dve granati, ki naj bi jih izstrelila JLA, padli na Stradun, odgovorne za to pa so nato kaznovali, je še dodal.
Dejal je tudi, da predsedstvo SFRJ ni bilo obveščeno o poboju več kot 200 hrvaških zapornikov v Ovčari pri Vukovarju konec novembra 1991. Zatrdil je, da vojski ni bilo ukazano, da bi storila kaj podobnega, nasprotno, to ji je bilo najstrožje prepovedano. Zatrdil je še, da kot predsednik predsedstva SFRJ ni bil seznanjen s pokoli Hrvatov v Vukovarju in da je o tem slišal kasneje šele iz medijev.
Glede paravojaških skupin, ki so delovale med vojno na Hrvaškem in v BiH, pa je Jović dejal, da so v njih bili prostovoljci, na podlagi odločitve predsedstva SFRJ pa so bile te skupine pod nadzorom JLA. Dodal je še, da so z vrha JLA prihajale informacije, da so bile nekatere skupine izven nadzora, vendar pa konkretnih podatkov ni bilo, je dejal Jović. Jović je še dejal, da je bil Željko Ražnatović Arkan povezan s srbsko policijo in JLA ter da je postal "država v državi" ter da ga je imel Milošević za kriminalca.
Jović je tudi pričal, da je imel po začetku vojne v BiH Milošević stalne stike s političnim voditeljem bosanskih Srbov Radovanom Karadžićem. Ti so bili po njegovih besedah potrebni zaradi stalnih zahtev mednarodne skupnosti po sodelovanju v mirovnih pogovorih kot tudi zaradi humanitarne pomoči.
75-letni Jović je bil član predsedstva SFRJ v letih od 1989 do razpada SFRJ leta 1992. Od maja 1991 do oktobra 1992 je bil Jović predsednik Miloševićeve Socialistične stranke Srbije (SPS), do konca leta 1995 pa je bil podpredsednik te stranke.