Rusko zunanje ministrstvo je sporočilo, da odstavitve za zdaj ne bo komentiralo, je poročala ruska tiskovna agencija Interfax. Z ameriškega zunanjega ministrstva pa so sporočili, da Draškovićeva odstavitev kaže, kako zelo jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević zaničuje demokracijo in tiste, ki ''govorijo resnico''. ZDA menijo, da je Drašković govoril v imenu velikega števila ljudi v ZRJ. Pomena odstavitve pa za zdaj ZDA še niso mogli zagotovo ovrednotiti.
Po mnenju nemškega obrambnega ministra Rudolfa Scharpinga je Draškovićeva odstavitev znak razkola v jugoslovanskem vodstvu. ''Težko je pa reči, kako globok je ta razkol,'' je nocoj povedal Scharping. Po njegovem mnenju je tudi vprašljivo, ali bo to pomagalo pri iskanju politične rešitve za Kosovo in demokratičnem razvoju v ZRJ.
Tiskovni predstavnik zveze NATO Jamie Shea pa je danes poudaril, da je Drašković s svojimi izjavami vedel, da lahko računa na odstavitev. Drašković sicer ni bil prijatelj zveze NATO in je v ZRJ širil nacionalistične občutke, je povedal Shea, obenem pa dodal, da Draškovića ceni, ker je v zadnjih dneh začel javno govoriti o razmerah v ZRJ. Shea je še menil, da se je Milošević z razrešitvijo Draškovića še bolj osamil od intelektualcev v državi.