Tujina

Oklahoma City pod vodo

New York, 03. 07. 2007 08.22 1 min branja 0

Nalivi so minule tedne pustošili tudi po Evropi

Hudi nalivi in poplave pustošijo po osrednjem delu ZDA. V mestu Oklahoma City že 20 dni nepretrgoma dežuje.

Nalivi so minule tedne pustošili tudi po Evropi
Nalivi so minule tedne pustošili tudi po Evropi
FOTO: Reuters


Poplave so v Teksasu v zadnjih dveh tednih terjale 11 življenj, konec tedna pa je bilo hudo tudi v Kansasu, kjer so iz mesteca Owasatomie na jugovzhodu evakuirali 4600 ljudi. V mestu Coffeyville pa je prišlo do razlitja 150.000 litrov nafte iz rafinerije, ki se je stekla v poplavne vode reke Verdigris.

Na jugovzhodu Kansasa je v zadnjih treh dneh napadlo več kot pol metra dežja in guvernerka Kathleen Sibelius je 18 okrožij razglasila za območje izrednih razmer. Iz Kansasa sicer še niso poročali o smrtnih žrtvah. Poplavljalo pa je tudi na jugozahodu države Missouri, kjer so hudourniki uničili šest hiš.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763