Pojasnjujejo, da dvomijo o uspešnosti fiskalne politike drugega največjega gospodarstva v območju evra, skrbi pa jih tudi visoka brezposelnost v državi.
Kot so pojasnili, spremembe, ki jih Francija snuje na področju davkov, proizvodov, storitev in trgu dela, ne bodo pomembneje okrepile srednjeročnega potenciala gospodarske rasti države.
V zvezi s predvidenim zviševanjem "že tako visokih" davkov so ocenili, da omejuje javnofinančno fleksibilnost. Francoski vladi ob tem očitajo, da ni sposobna pomembneje zarezati v javno porabo, poročajo tuje tiskovne agencije.
V agenciji so opozorili še, da podporo nadaljnjim javnofinančnim in strukturnim ukrepom šibi tudi visoka brezposelnost.
Skladno s tem pričakujejo, da bo francoski javni dolg leta 2015 dosegel že 86 odstotkov bruto domačega proizvoda (BDP) in da bo brezposelnost nad mejo 16 odstotkov vztrajala do leta 2016.
Obeti so vendarle stabilni, kar pomeni, da je možnost, da bodo bonitetno oceno Francije znova oklestili (že) v prihodnjih dveh letih, le tretjinska.
Francoski predsednik Francois Hollande je v odzivu na znižanje ocene stopil v bran svoji ekonomski politiki. "Ta politika, ki temelji na reformah, ki so že bile sprejete in ki še bodo, lahko edina zagotovi verodostojnost Franciji, kar se vidi tudi v nizki ceni zadolževanja države," je povedal Hollande.
Ta politika lahko po njegovem prepričanju tudi edina zagotavlja potrebno nacionalno socialno povezanost, zato namerava svojo ekonomsko strategijo nadaljevati.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.