Tujina

Opazovali in ubili

Kabul, 11. 01. 2007 10.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Sile NATO so ubile 150 domnevnih talibanov, ki so se v Afganistan pretihotapili iz Pakistana.

Ujeti domnevni uporniki v Afganistanu
Ujeti domnevni uporniki v Afganistanu FOTO: Reuters

Vojaki zveze NATO in afganistanske sile so v kopensko-zračni operaciji na jugovzhodnem delu Afganistana ubili okoli 150 talibanov, ki so se v državo vtihotapili iz Pakistana, je sporočilo zavezništvo. Koliko žrtev je bilo na drugi strani, NATO ni sporočil. Afganistansko obrambno ministrstvo je potrdilo operacije z zvezo NATO, vendar je navedlo, da je bilo v spopadih ubitih okoli 80 skrajnežev.

Boji so potekali v vzhodni afganistanski pokrajini Paktika. Zavezništvo je še sporočilo, da so talibane opazovali že, ko so se zbirali v Pakistanu, in da je bila pakistanska vojska obveščena o poteku operacije.

Največ žrtev v Afganistanu je terjala operacija zoper talibane, ki so jo izvedli leta 2001. Umrlo je več kot 4.000 oseb, med katerimi je bilo tudi skoraj 170 pripadnikov tujih sil.

  • Dogodki splošno 1
  • El amor brujo
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4
KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User112601
11. 01. 2007 16.42
Talibani, ja, koliko je v resnici nedolžnih žrtev, civilov, otrok ipd.? Še en lep primer kako je NATO pod okriljem ZDA. Evropa bi se morala ločiti od NATA, ki je v takšni povezavi z ZDA, ker bo to sicer njen in s tem naš konec.
piko2263
11. 01. 2007 13.27
150 komadov gor ali dol, kako je že rekel Forset Gump v onem filmu: sranje se včasih zgodi!
User110690
11. 01. 2007 13.12
jaz se na tvojem mestu ne bi tako veselil, ker nasalednji so na vrsti butci
User135113
11. 01. 2007 12.38
bravo NATO, redčit je treba talibane