Več kot 6000 Palestincev je na zbralo na območju Gaze, kjer so protestirali zoper pobudi s sredinega vrhunskega srečanja izraelskega in palestinskega premiera, Ariela Šarona in Mahmuda Abasa, ter ameriškega predsednika Georgea Busha v jordanski Akabi. Skoraj 5000 ljudi je po petkovih molitvah protestiralo v begunskem taborišču v Nusejratu, več kot 1000 pa se jih je zbralo v Rafi na jugu območja Gaze.

"Upor se bo nadaljeval do konca okupacije," je med drugim pisalo na transparentih, ki so jih nosili protestniki. Ti so tudi vzklikali gesla proti torkovemu arabsko-ameriškemu vrhu v Šarm el Šejku in vrhu v Akabi ter proti Abasu, a so se razšli mirno.
Skrajno islamsko gibanje Hamas je pred tem sporočilo, da napovedanega dialoga s palestinskim premierom Mahmudom Abasom, katerega namen bi bila sklenitev dogovora o premirju z Izraelom, ne bo začelo, ker Abas ni njihov predstavnik in srečanje ne bi imelo nobene koristi. Hamas je sicer pripravljen na dialog z Abasom izrazil tik pred vrhom v Akabi.

Nekaj pogovorov so izvedli še pred vrhov v Akabi, so se pa predstavniki palestinskih oblasti zavezali, da proti palestinskim uporniškim organizacijam ne bodo uporabljali nasilja.
Ob tem je eden od vodij Hamasa Abdelaziz al-Rantisi Palestince pozval, naj se popoldne udeležijo množičnih protestov proti "nevarnim rezultatom" vrha v Akabi. Po besedah Rantisija bi morali množični protesti potekati popoldne po rednih petkovih molitvah v več palestinskih begunskih taboriščih na območju Gaze ter v mestih Rafa in Han Junis. Drugo množično manifestacijo pa naj bi pripravili zvečer.

Abas se je na vrhu v Akabi, ki sta se ga udeležila izraelski premier in ameriški predsednik, zavzel za konec oborožene palestinske vstaje, intifade, in pozval k uporabi mirnih sredstev v prizadevanjih za končanje zasedbe palestinskih ozemelj. Skrajne palestinske organizacije, med njimi tudi Hamas in Islamski džihad, so že takrat sporočile, da ne bodo položile orožja in končale oboroženega boja proti Izraelu.
Izrael pa je zagrozil z ostrimi povračilnimi ukrepi, če bi Hamas izvedel nove napade na izraelske cilje. Kot se je iz izraelskih varnostnih krogov izvedelo v petek popoldne, potem ko je Rantisi odpovedal pogovore z Abasom, si Izrael pridržuje pravico do obrambe svojih državljanov. Če palestinske avtonomne oblasti tega ne morejo storiti, bo to "z vso močjo" storil Izrael.
Islamski džihad za dialog z Abasom
Skrajno palestinsko gibanje Islamski džihad pa je izrazilo željo, da bi palestinski premier Mahmud Abas začel dialog z vsemi oboroženimi palestinskimi skupinami. "Izjasniti se mora glede svoje obsodbe našega upora in tudi glede tega, zakaj v svojem govoru na vrhu v Akabi ni niti omenil izraelske okupacije," je dejal eden od vodij Islamskega džihada Mohamed Al-Hindi. Al-Hindi je še dodal, da so predstavniki v Izraelu zaprtih Palestincev vsem oboroženim palestinskim skupinam poslali pismo, v katerem so slednje pozvali, naj prekinejo vsakršen dialog z Abasom.
V Izraelu poostrili varnostne ukrepe
Z rezultati vrha pa niso zadovoljni niti judovski naseljenci in skrajni nacionalisti, saj je Šaron na njem obljubil, da bodo začeli rušiti brez dovoljenja postavljene judovske naselbine na Zahodnem bregu. Izraelske oblasti naj bi že v začetku prihodnjega tedna začele rušiti nekatere izmed 50-ih judovskih naselbin, ki so bila od marca 2001 nelegalno zgrajena.

Zaradi nevarnosti napadov nasprotnikov dogovora v Akabi so po podatkih neimenovanega predstavnika izraelskih varnostnih sil okrepili varovanje Šarona.