Na drugo mesto se je uvrstil sicer glavni favorit volitev, dosedanji ciprski predsednik Glafkos Klerides, ki je zbral 38,8 odstotka glasov. Klerides je, kot poročajo tuje tiskovne agencije, že priznal svoj poraz. Kot je dejal, je že telefoniral Papadopulosu in mu čestital za zmago. Volilna udeležba je bila več kot 90-odstotna.
69-letni Papadopulos, ki ga podpirajo vplivna komunistična stranka Akel in druge levousmerjene opozicijske stranke, je že obljubil, da bo oblikoval vlado enotnosti in da bo nadaljeval iskanje poštene rešitve za otoško državo, ki je že več kot 29 let razdeljena na grški in turški del.
28. februarja se namreč izteče rok, do katerega morata grška in turška skupnost doseči soglasje glede načrta ZN za združitev razdeljenega otoka. Če bo soglasje do takrat doseženo, bi otok lahko 1. maja 2004 vstopil v EU združen, sicer bodo v unijo sprejeli le južni, mednarodno priznani grški del otoka. V okviru še zadnjih prizadevanj za uresničitev načrta ZN bo generalni sekretar ZN Kofi Annan še pred 28. februarjem obiskal Turčijo, Grčijo in Ciper.
Načrt ZN predvideva ureditev Cipra po modelu Švice, poleg Grčije in Turčije pa bi varnost na otoku zagotavljala tudi Velika Britanija. Ciper je na južni grški in severni turški del razdeljen od leta 1974, ko je turška vojska vdrla na turški del otoka. Turčija ima na severnem delu otoka trenutno približno 40.000 vojakov, Grčija pa na južnem delu le okrog 1000.
Dosedanji ciprski predsednik, 83-letni Klerides je odslužil dva predsedniška mandata, Ciper je popeljal pred vstopna vrata Evropske unije, nadaljeval pa je tudi prizadevanja za združitev tega razdeljenega sredozemskega otoka.