
Preostanek kazni bo preživel v hišnem priporu, za kakršenkoli izhod pa bo moral imeti dovoljenje sodišča, je odločilo francosko prizivno sodišče. Papon je bil zaradi zločinov proti človeštvu med drugo svetovno vojno leta 1998 obsojen, leta 1999 pa je začel prestajati desetletno zaporno kazen.
Njegova odvetnika sta dejala, da gre ob izpustitvi njunega klienta za veliko zmago, prav tako pa ostanek zaporne kazni ni več velik.
Sodišče je zavrnilo prošnjo javnega tožilstva, da Papona zaradi "interesov javnega reda" zadržijo v zaporu, ter pojasnilo, da je strokovno medicinsko mnenje pokazalo, da je Papon za kaj takega preveč bolan. Papon naj bi pariški zapor Sante zapustil še danes.
Paponov sodni proces je bil prvi tovrstni primer v Franciji, Papon pa je bil po vojni nekaj časa celo finančni minister, tri prošnje za pomilostitev zaradi zdravstvenih težav pa je predsednik Jacques Chirac zavrnil. Francoska Liga proti rasizmu in antisemitizmu (LICRA) je odločitev sodišča že obžalovala, prav tako pa Gibanje proti rasizmu in za prijateljstvo med ljudmi (MRAP).