
Za primer, če bi haaško sodišče proti njemu vložilo obtožnico, je napovedal, da bo ponudil odstop z mesta podpredsednika srbske vlade in prostovoljno odšel v Haag. "Hrvati so me sicer obsodili na 20 let zapora, vendar se Hrvaški ne bom predal in odgovarjal za to, česar me bremenijo," je po poročanju tiskovne agencije Beta televizijski postaji v Jagodini povedal Perišić. Haaško sodišče ga sicer še ni uradno obtožilo, vendar pa v ZRJ prevladuje prepričanje, da lahko vsak nekdanji visoki vojaški ali policijski uradnik pričakuje obtožnico sodišča v Haagu.
Perišić je v pogovoru še menil, da jugoslovanski zvezni vladi ne bo uspelo sprejeti zakona o sodelovanju ZRJ s haaškim sodiščem, njegov sprejem pa bo verjetno preložila na srbsko vlado. Dejal je še, da so na zveznem vrhu ljudje, ki v svetu sprejemajo vse obveznosti, ko pa se vrnejo v domovino in vidijo, da obljub ne morejo izpolniti, skušajo zadeve preložiti v pristojnost srbske vlade.
Perišić je bil od leta 1993 načelnik generalštaba jugoslovanske vojske, ob začetku vojne na Hrvaškem pa je poveljeval topniškem centru JLA v Zemuniku pri Zadru. Leta 1998 ga je nekdanji jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević zaradi nasprotovanja njegovi politiki odstavil s položaja. Na položaj enega od podpredsednikov srbske vlade pa je bil imenovan kot predsednik Gibanja za demokratično Srbijo, ene od članic vladajoče koalicije DOS. V vladi premiera Zorana Đinđića je pristojen za vprašanja nacionalne varnosti.