Obramba Plavšićeve je sodni senat pozvala, naj, upoštevaje dejstvo, da je obtoženka stara 72 let, Plavšićevi ne izreče kazni, daljše od osmih let zapora. Plavšićeva je na haaškem sodišču izjavila, da prevzema odgovornost za svoj del krivde, sodnike pa je pozvala, naj v svoji razsodbi najdejo pravico ne le za njo temveč tudi za nedolžne žrtve vojne v BiH.
O tem, kdaj bodo Plavšićevi izrekli obsodbo, je tiskovni predstavnik haaškega sodišča Jim Landale posebej za 24 ur dejal, da bodo morali sodniki pretehtati vse izjave prič, ki so nastopile pred sodiščem v zadnjih dneh, ter vse zbrane dokaze, da bi lahko izrekli pravično sodbo. To pa se bo, po Landalovih besedah, najverjetneje zgodilo šele prihodnje leto.
V treh dneh je nastopilo devet prič, včeraj sta nastopila nekdanja ameriška državna sekretarka Madeleine Albright in nekdanji visoki predstavnik mednarodne skupnosti v BiH Carl Bildt. Albrightova je nastopila na strani tožilstva, Bildt pa kot priča obrambe.
V BiH sicer nihče ne želi napovedati, kakšno kazen bi lahko haaški sodniki izrekli Plavšićevi, ki je priznala zločine med vojno v BIH. Večina pa meni, da število žrtev samo narekuje, koliko let zapora si zasluži Plavšićeva. V treh letih in pol vojne je umrlo več kot 200 tisoč ljudi, pol milijona je bilo ranjenih, od teh jih je veliko ostalo trajnih invalidov.