
Policija v osrednjem nizozemskem mestu Utrecht je ponoči aretirala okoli 130 ljudi, ki so s kamenjem in steklenicami obmetavali policijo ter se kljub pozivom niso hoteli raziti. Nerede je izzvala smrt moškega, ki ga je v nedeljo v okraju Ondiep v Utrechtu ustrelila policija.
Ustreljen moški se je v nedeljo zapletel v spor z nekaj mladimi moški, ki so zaradi tega poklicali policijo. Ko je ta prišla na kraj, je moški začel policistu groziti in mu pred nosom mahati z nožem, tako da ga je ta ustrelil. Incident že preiskuje državno tožilstvo.
Nemiri v Ondiepu so se začeli že v ponedeljek, mnogi izmed razgrajačev pa po navedbah policije sploh niso iz Utrechta, ampak gre za znane nogometne navijače in huligane iz drugih mest.
Sicer pa je ozračje v Odniepu napeto že dalj časa, predvsem zaradi napovedi, da bodo oblasti več sto socialnih stanovanj podrle, nadomestile pa jih bodo s sodobnimi poslovnimi stavbami.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.