Poslanci vladajoče nemške koalicije, ki jo sestavljajo konservativci (CDU/CSU) in liberalci (FDP), so potrdili predlog vlade o podaljšanju delovanja jedrskih elektrarn v Nemčiji, v povprečju za 12 let. Za spremembo zakona o jedrski energiji je glasovalo 308 poslancev, proti jih je bilo 289, dva poslanca pa sta se glasovanja vzdržala.
Novi zakon o jedrski energiji predvideva podaljšanje delovanja 17 nemških jedrskih elektrarn. Življenjsko dobo starejših reaktorjev, zgrajenih pred letom 1980, bodo podaljšali za osem let, novejših pa za 14 let. V skladu s temi načrti bi zadnji reaktorji v Nemčiji prenehali obratovati leta 2040.
Nemška podjetja, ki upravljajo jedrske elektrarne, bodo sicer morala nameniti 30 milijard evrov za razvoj obnovljivih virov energije, ki jih bodo prispevali prek okoljskega davka in sklada za obnovljive vire energije.
Opozicija napoveduje pritožbo
Vladajoča črno-rumena koalicija ima v spodnjem domu parlamenta, bundestagu, skupno 332 glasov. V zgornjem domu, bundesratu, v katerem sedijo predstavniki nemških zveznih dežel, pa ji manjka večina, zato namerava koalicija novi zakon uveljaviti brez soglasja bundesrata. Nemška opozicija je zaradi podaljšanja delovanja jedrskih elektrarn že napovedala pritožbo na ustavno sodišče.

Protestniki poslancev niso prepričali
V Berlinu so pred glasovanjem potekali protesti okoljevarstvenikov. Člani okoljevarstvene organizacije Greenpeace so zasedli streho zgradbe v Berlinu, kjer je sedež CDU, in razvili transparent s podobo kanclerke Angele Merkel in direktorja energetskega koncerna RWE Jürgena Grossmanna ter napisom "CDU: Politika za jedrske koncerne". Okoli 2000 demonstrantov pa je sklenilo človeško verigo okoli reichstaga v Berlinu, kjer je sedež parlamenta.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.