Tajske oblasti so pred tremi leti vstopile na območje templja, ki so ga promoviral kot zavetišče za divje živali, potem ko so se pojavile v javnosti obtožbe, da tam prihaja do nezakonite vzreje tigrov. Šlo je sicer za priljubljeno turistično destinacijo, ki je ljudi pritegnila zaradi možnosti fotografiranja z največjo mačko na svetu ter možnosti hranjenja mladičev. Nekateri turisti so sicer že več let opozarjali, da naj bi bile živali omamljene.
Tajski oddelek za nacionalne parke, divje živali in ohranjanje rastlin je sporočil, da so tigri poginili zaradi oslabljenega imunskega sistema, ki je bil posledica razmnoževanja v ožjem sorodstvu. "Ko smo tigre vzeli pod naše okrilje, smo kmalu opazili, da zaradi oplojevanja v ožjem sorodstvu niso imeli razvitega imunskega sistema," je povedal podpredsednik oddelka Prakit Vongsrivattanakul. Ta sicer ni povedal natančnega števila poginulih tigrov, medtem ko lokalni mediji poročajo, da jih je poginilo od 87 od 147.
Groteskni prizori
Ko so policisti leta 2016 prišli po živali, so bili priča grozljivim prizorom. V enem od zamrzovalnikov so našli 40 mrtvih mladičev, v 20 kozarcih pa so se nahajali organi več tigrov. Med racijo so tudi prijeli enega od menihov, ki je poskušal pobegniti z večjo količino tigrove kože in več zobmi.
"Šokiran sem," je takrat dejal direktor državnega urada za varstvo divjih živali Teunchai Noochdumrong. "Vsi smo slišali obtožbe na račun templja, a si nikoli nisem mislil, da bo tako grozno," je povedal Noochdumrong.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.