Prvi pogovori med libijsko stranjo in predstavniki Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA) so trajali dobro uro. Zaenkrat še ni znano, ali so predvidena nadaljnja srečanja. IAEA je napovedala le, da bo v ponedeljek objavila več informacij.
Libija je v petek priznala, da je delala na pridobivanju jedrskega goriva ter da razpolaga s centrifugami in ostalo tehnologijo, potrebno za bogatenje urana. Obenem je privolila, da bo IAEA seznanila s svojimi jedrskimi programi ter spoštovala določbe sporazuma o neširjenju jedrskega orožja (NPT), ki inšpektorjem ZN med drugim omogoča dostop do libijskih jedrskih objektov. Libijski voditelj Moamer Gadafi je po poročanju današnje izdaje britanskega časnika Observer tudi privolil v razkritje informacij o več sto pripadnikih mednarodne teroristične organizacije Al Kaida in drugih islamskih skrajnežev.
Mubarak: Izrael bi moral slediti odločitvi Libije
Egiptovski predsednik Hosni Mubarak se je danes odzval na petkovo odločitev Libije, da se odpove orožju za množično uničevanje in sprejme mednarodne inšpektorje za nadzor njene oborožitve. To odločitev je označil za pozitiven korak in menil, da bi moral primeru Libije slediti tudi Izrael. Kot je dejal, se je o tem vprašanju z izraelskimi predstavniki pogovarjal še v času, ko je bil premier Šimon Peres, vendar so mu povedali, da Izrael orožja za množično uničevanje ne bo potreboval takrat, ko se bo končal boj s Palestinci.
Po Mubarakovih besedah gre v primeru Libije za izjemno dober korak, čeprav je sam, kot je poudaril, imel podatke, da Libija nima orožja za množično uničevanje.