
Ameriško delegacijo vodi namestnik državnega sekretarja, pristojen za Daljni vzhod in Pacifik James Kelly, severnokorejske predstavniki vodi strokovnjak za ameriška vprašanja Li Gun, medtem ko Kitajsko predstavlja Fu Ying, vodja oddelka za Azijo na kitajskem zunanjem ministrstvu. Na začetek pogovorov so se že odzvali v Tokiu. Japonska je izrazila upanje za rešitev krize s Severno Korejo in poudarila pomen, da bo pogovori privedejo do rešitve severnokorejskega problema.
Tridnevni pogovori, ki potekajo na pobudo Kitajske, so za ZDA prvi korak k opustitvi severnokorejskega jedrskega programa. Kitajska se zavzema za to, da na Korejskem polotoku ne bi bilo jedrskega orožja. Washington želi Pjongjang prepričati, naj opusti svoj jedrski program, Severna Koreja pa zahteva jamstva, da je ZDA ne bodo napadle.
Poveljnik ameriških sil v Južni Koreji je dan pred prvim uradnim srečanjem Pjongjanga in Washingtona od izbruha severnokorejske krize oktobra lani, dejal, da je Severna Koreja odgovorna za številne grožnje stabilnosti v svetu. "Severna Koreja je trn v peti na poti do miru," je v Seulu ocenil ameriški general Leon Laporte.
V pogovorih bo sodeloval tudi Seul

Južnokorejski predsednik Roh Moo-hyun je zatrdil, da bo Južna Koreja sčasoma sodelovala v večstranskih pogovorih o severnokorejskem jedrskem programu. Sodelovanje na pogovorih v Pekingu, pa po njegovem mnenju v sedanji fazi ni ključnega pomena. Kar je pomembno, je, ali so pogovori uspešni in ali imajo praktične rezultate, je dejal.
Željo po sodelovanju na pogovorih o severnokorejskem jedrskem programu je izrazila tudi Japonska. Po mnenju Pjongjanga sicer Seul in Tokio nimata kaj iskati na tovrstnih pogovorih, ZDA pa so dale vedeti, da bodo skušale doseči njuno navzočnost v prihodnjih krogih pogovorov. Po pričakovanjih bosta sicer Južna Koreja in Japonska prispevali večino pomoči, ki bo del končnega dogovora s Severno Korejo.
Kriza od oktobra 2002
Kriza na Korejskem polotoku se je začela oktobra lani, ko je Pjongjang priznal, da je razvijal tajni jedrski program in s tem kršil sporazum iz leta 1994. Washington in njegovi zavezniki so zaradi tega začasno ustavili dobavo nafte Severni Koreji, ki pa je v odgovor izgnala inšpektorje Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA) ter odstopila od Sporazuma o neširjenju jedrskega orožja (NPT).