Strelci so najprej ubili čuvaja pred cerkvijo, nato pa duhovnika, ki je pred oltarjem opravljal jutranjo molitev. Napadalci so nato zapahnili vrata in streljali na vernike, ki so se skušali skriti za oltarjem in raznimi cerkvenimi kipi. Mrtvih je vsaj šestnajst kristjanov, več deset pa je huje ranjenih. Trupla žrtev pokola so še vedno v cerkvi, saj so lokalne cerkvene oblasti in svojci zavrnili obdukcijo.
Odgovornosti za napad za zdaj še ni prevzel nihče, policija pa domneva, da so storilci pripadniki ene izmed islamskih fundamentalističnih skupin.
Pakistanski predsednik Pervez Mušaraf je obsodil "teroristični napad". Po Mušarafovih besedah, ki je izrazil sožalje svojcem žrtev, je bil namen napada razdeliti Pakistan, "kjer so kristjani in muslimani vedno živeli v miru in medsebojnem spoštovanju". Pakistanski predsednik je dodal, da so oblasti že uvedle obširno preiskavo o napadu, in hkrati obljubil, da bodo krivce prijeli in jih privedli pred sodišče.
Poglavar rimokatoliške cerkve je napad v Pakistanu označil za "dejanje zla". V pismu pakistanski katoliški cerkvi je papežev urad napad obsodil kot "tragično dejanje nestrpnosti".
Gre za prvi tak napad na kristjane na območju blizu meje z Indijo. V Pakistanu je sicer dva odstotka prebivalstva kristjanov, večinoma katolikov in protestantov, ki pa jih večinsko muslimansko prebivalstvo v tej državi le težko sprejema.
Bombni napad blizu meje z Afganistanom
V eksploziji bombe v nekem avtobusu v mestu Quetta na zahodu Pakistana pa so v nedeljo umrle tri osebe, 18 pa jih je bilo ranjenih, je sporočil predstavnik policije. Odgovornosti za napad, ki se je pripetil nekaj po 18. uri po lokalnem času (14. ure po srednjeevropskem), ni prevzel še nihče. Quetta je prestolnica pakistanske pokrajine Balučistan, nedaleč od afganistanske meje. V preteklih tednih je bila Quetta središče nasilnih protestov proti ameriškim napadom na Afganistan.
Nemški kancler obljublja pomoč
Nemški kancler Gerhard Schröder, ki je prispel na obisk v Islamabad, je obljubil nadaljnjo pomoč Islamabadu in dodal, da si bo nemška vlada prizadevala, da bi Pakistanu odpisali del zunanjega dolga. Mušaraf je med pogovori s Schröderjem zahteval, da morajo biti napadi na Afganistan kratki in natančni, saj je sam zaradi le-teh v svoji državi pod vedno večjim pritiskom.
Schröder bo iz Pakistana odpotoval v Indijo, kjer se bo pogovarjal s političnim vodstvom.