Pred pol leta se je Li Ling pripravljala na povratek moža, ki je delal v tujini, da bi si lahko izpolnil sanje. Po dobrem letu bi Bian Liangjing videl zdaj dveletnega sina Haohaa.
Bil je zobozdravnik, a 28-letnik ni imel denarja, da bi lahko odprl ordinacijo. Zato je sprejel dobro plačano delo v gradbeništvu v Singapurju. 8. marca je bil na letu MH370 in le nekaj ur ga je ločilo od Pekinga. Nato pa je letalo z 239 potniki in posadko izginilo. ''Moje življenje je zmešnjava, težko mi je,'' je dejala 24-letna Li Ling. Še vedno upa na čudež in zato sinu ne pove, da se očka ne bo vrnil.
Večina potnikov na izginulem letalu je bilo Kitajcev. Danes so v pekinškem budističnem templju pripravili manjšo slovesnost. Med sorodniki je še vedno veliko jeze, ker ne vedo, kaj se je zgodilo. Nekateri se še vedno sprašujejo: So moji bližnji še vedno živi?
Na to slednje vprašanje, so oblasti že pred meseci dejale, da niso, a upanje živi, ker v šestih mesecih niso našli niti najmanjšega sledu o letalu. Na podlagi preučevanj strokovnjaki menijo, da je strmoglavilo nekje ob obali Avstralije.
Oblikovali so spletni forum
Sorodniki potnikov so vzpostavili spletni forum, na katerem poskušajo rešiti skrivnost MH370. Na forumu prebirajo letalske bloge, razpravljajo s strokovnjaki, iščejo vse namige, ki so jih morda spregledali.
''Najtežje je to, da nič ne vemo,'' je dejal 31-letni Jimmy Wang. Skupina je po njegovem mnenju zelo pomembna, saj se lahko v takih trenutkih zaneseš le na ljudi v podobni ali isti situaciji.
Letalo še vedno iščejo
Iskalna akcija je zagotovo ena najdražjih na svetu in še vedno se nadaljuje. Zdaj nameravajo pregledati okoli 60.000 kvadratnih kilometrov veliko območje v Indijskem oceanu. Ekipa so ''previdno optimistične'', da bodo letalo našli.
Podvodno iskanje bo po mnenju avstralskega urada za varnost v prometu potekalo še okoli 12 mesecev.
KOMENTARJI (44)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.