Več sto policistov je s pendreki je v jugoslovanski prestolnici razgnalo kakih 30.000 protestnikov, ki so želeli priti do stavbe zvezne vlade. Neodvisni radio B2-92 je poročal, da je bilo ranjenih najmanj 23 ljudi, policija pa naj bi priprla 21 oseb, po poročilih pa naj bi policisti pretepali tudi navzoče novinarje.
Voditelj Demokratske stranke Zoran Djindjić je v govoru pred demonstranti poudaril, da mora iti gibanje, ki se bori za Miloševićev odstop, ''do konca, tudi če bodo zato potrebne žrtve''. Posege policije je komentiral kot vojno napoved Miloševića proti svojemu lastnemu narodu ter hkrati pozval k mirnim protestom.
Ulični protesti so se nadaljevali tudi v drugih srbskih mestih. Tako se je v Novem Sadu zbralo približno 25.000 protestnikov, v Nišu pa je protestiralo približno 20.00 ljudi. Demonstracije so potekale še v Kragujevcu, Kruševcu, Valjevu, Vršcu, Užicah, Somborju, Kraljevu in še nekaterih drugih mestih, je poročala beograjska agencija Beta.
Ameriška vlada je obsodila napade policije na protestnike ter pozvala jugoslovanske oblasti, naj ne posega po nasilju. Prebivalci Srbije namreč odkrito kažejo, da nočejo vladavine, ki jo vodi človek, obtožen vojnih zločinov.